Strefa Pacjenta

Przyjęcie do szpitala

Przyjęcie do szpitala dokonywane jest w trzech miejscach:

  • Izbie Przyjęć zlokali­zowanej przy Szpi­tal­nym Odd­ziale Ratunkowym,
  • Izbie Przyjęć zlokali­zowanej w Odd­ziale Gineko­log­iczno – Położniczym,
  • Izbie Przyjęć zlokali­zowanej w Odd­ziale Pedi­atrycznym.

W momencie przyjęcia do Szpitala pacjent zobowiązany jest przedstawić:

  • skierowanie, wys­taw­ione przez lekarza, lekarza den­tys­tę lub fel­cz­era (każdego, nieza­leżnie od tego czy udziela on świad­czeń w ramach sys­te­mu pub­licznej opie­ki zdrowot­nej czy też włącznie w gabinecie komer­cyjnym), jeżeli cel leczenia nie może być osiąg­nię­ty przez lecze­nie ambu­la­to­ryjne,
  • posi­adaną doku­men­tację medy­czną i wyni­ki badań/ kon­sul­tacji zle­conych przez lekarza kieru­jącego;
  • dowód oso­bisty lub inny doku­ment potwierdza­ją­cy jego tożsamość (pasz­port, pra­wo, jazdy, legi­t­y­mac­ja szkol­na – w przy­pad­ku dzieci do 18 roku życia).

W stanach nagłych skierowanie nie jest wyma­gane. Po przyję­ciu w Izbie Przyjęć, pac­jent zosta­je przekazany do odd­zi­ału, w którym będzie hos­pi­tal­i­zowany, zgod­nie ze skierowaniem. Odzież oso­bista pac­jen­tów prze­chowywana jest w mag­a­zynie odzieży. Za pieniądze i inne przed­mio­ty wartoś­ciowe Szpi­tal nie odpowia­da (moż­na je złożyć w depozy­cie i ode­brać za pok­witowaniem w dniu wyp­isu ze szpi­ta­la).

Informacje o stanie zdrowia Pacjenta

Infor­ma­c­je o stanie zdrowia, planowanym pro­ce­sie leczenia, przewidy­wanym ter­minie wyp­isa­nia i prze­niesienia do innego szpi­ta­la mogą być przekazane tele­fon­icznie tylko  w sytu­ac­jach wyjątkowych po uprzed­nim ustal­e­niu sposobu ich przekazy­wa­nia. Kon­takt z bliski­mi — nasi pac­jen­ci mogą utrzy­mać za pomocą włas­nych środ­ków łącznoś­ci np. tele­fonu. W przy­pad­ku braku włas­nego tele­fonu nasz per­son­el udostęp­ni pac­jen­towi tele­fon odd­zi­ałowy.

Wykaz tele­fonów
Odd­zi­ał Chorób Wewnętrznych i Dia­betologii
29  743–76-62
Sekre­tari­at Odd­zi­ału Chorób Wewnętrznych i Dia­betologii w godz. 8.00–15.35 29  743–76-85
Odd­zi­ał Kar­di­o­log­iczny 29  743–76-65
Sekre­tari­at Odd­zi­ału Kar­di­o­log­icznego w godz. 8.00–15.35 29  743–76-70
Odd­zi­ał Gineko­log­iczno-Położniczy 29  642–95-58 lub 743–76-92
Sekre­tari­at Odd­zi­ału Gineko­log­iczno-Położniczego w godz. 8.00–15.35 29  743–76-25
Odd­zi­ał Chirur­giczny Ogól­ny 29  743–76-31
Sekre­tari­at Odd­zi­ału Chirur­gicznego Ogól­nego w godz. 8.00–15.35 29  743–76-81
Odd­zi­ał Chirurgii Ura­zowo-Ortope­dy­cznej 29  743–79-16
Sekre­tari­at Odd­zi­ału Chirurgii Ura­zowo-Ortope­dy­cznej w godz. 8.00–15.35 29  743–76-81
Odd­zi­ał Pedi­atryczny 29  743–76-34
Sekre­tari­at Odd­zi­ału Pedi­atrycznego w godz. 8.00–15.35 29  743–76-34
Odd­zi­ał Anestezjologii i Inten­sy­wnej Ter­apii 29  743–76-38
Sekre­tari­at Odd­zi­ału Anestezjologii i Inten­sy­wnej Ter­apii w godz. 8.00–15.35 29  743–76-37

 

Żywienie

Praw­idłowe odży­wian­ie jest bard­zo ważnym ele­mentem pro­ce­su zdrowienia, dlat­ego u każdego pac­jen­ta prze­by­wa­jącego w odd­ziale lekarz zale­ca odpowied­nią dietę, stosowną do wieku i stanu zdrowia. Zda­je­my sobie sprawę, że jej przestrze­ganie w warunk­ach szpi­tal­nych nie jest rzeczą łatwą. W związku z ogól­nym złym samopoczu­cie psy­chofizy­cznym spowodowanym chorobą, odmi­en­ny­mi nawyka­mi związany­mi z kul­turą spoży­wa­nia posiłków, niemożnoś­cią jedzenia “tego na co ma się ochotę”, i wielo­ma inny­mi przy­czy­na­mi pac­jen­ci częs­to korzys­ta­ją z posiłków domowych. Przynosze­nie posiłków domowych nie jest zakazane. Jed­nak ich wprowadzanie do diety szpi­tal­nej może stać się przy­czyną wielu nieprzy­jem­nych następstw. Dlat­ego w tej spraw­ie prosimy o skon­sul­towanie się z pielęg­niarką dyżurną. Pac­jen­ci prze­by­wa­ją­cy w odd­zi­ałach szpi­tal­nych otrzy­mu­ją śred­nio 3 posił­ki dzi­en­nie. Przez całą dobę maja możli­wość korzys­ta­nia z kawy, herbaty, mle­ka czy kom­po­tu. Spoży­wanie posiłków odby­wa się w salach chorych. Pac­jen­tom, którzy z różnych względów wyma­ga­ją pomo­cy w spoży­wa­niu posiłków asys­tu­ją pielęg­niar­ki. Udzi­ał w karmie­niu mogą brać również blis­cy chorego.

Cennik za udostępnienie dokumentacji medycznej

 

Opłata za przechowywanie zwłok

Opła­ta za prze­chowywanie zwłok pac­jen­ta przez okres dłuższy niż 72 godziny pobier­ana od osób lub insty­tucji uprawnionych do pochowa­nia zwłok oraz od pod­miotów, na zlece­nie których prze­chowu­je się zwło­ki w związku z toczą­cym się postępowaniem karnym, wynosi 50zł brut­to za każdą rozpoczętą dobę po upły­wie 72 godzin od daty przyję­cia zwłok.

Co ze sobą zabrać?

Co ze sobą zabrać?

Do poby­tu w Szpi­talu należy przy­go­tować się zabier­a­jąc ze sobą:
— dowód oso­bisty lub inny doku­ment potwierdza­ją­cy jego tożsamość (pasz­port, pra­wo, jazdy, legi­t­y­mac­ja szkol­na – w przy­pad­ku dzieci do 18 roku życia)

Rzeczy osobiste:

  • koszula/piżama,
  • szlafrok,
  • obuwie domowe,
  • klap­ki pod prysznic,
  • przy­bo­ry toale­towe,
  • ręczni­ki,
  • wszys­tkie inne przed­mio­ty niezbędne pod­czas poby­tu w szpi­talu.

Rejestracja telefoniczna do Poradni Specjalistycznych

Rejestracji do poradni specjalistycznych w SPZZOZ w Wyszkowie można dokonać telefonicznie pod następującymi numerami telefonów: Telefon do centrali:

(29) 743 76 00 wew. 419

 

Telefon do rejestracji przychodni przyszpitalnej: (29) 743–76-58, (29) 743–79-04 735–966-437

Prawo do wyrobów medycznych

PRAWO DO WYROBÓW MEDYCZNYCH

Pra­wo do naby­cia bezpłat­nych wyrobów medy­cznych na zlece­nie oso­by uprawnionej  do wysokoś­ci lim­i­tu finan­sowa­nia ze środ­ków pub­licznych określonego w Roz­porządze­niu Min­is­tra Zdrowia z dnia 29 maja 2017 r. w spraw­ie wykazu wyrobów medy­cznych wydawanych na zlece­nie przysługu­je:

  • inwalidom wojen­nym i wojskowym,
  • cywilnym niewidomym ofi­arom dzi­ałań wojen­nych,
  • osobom represjonowanym,
  • uprawnione­mu żołnier­zowi lub pra­cown­ikowi, w zakre­sie leczenia urazów lub chorób naby­tych pod­czas wykony­wa­nia zadań poza grani­ca­mi państ­wa,
  • weter­a­nowi poszkodowane­mu w zakre­sie leczenia urazów lub chorób naby­tych pod­czas wykony­wa­nia zadań poza grani­ca­mi państ­wa oraz weter­a­nowi poszkodowane­mu, których ustalony pro­cen­towy uszczer­bek na zdrow­iu wynosi co najm­niej 30%.

Pra­wo do wyrobów medy­cznych na zlece­nie oso­by uprawnionej do wysokoś­ci lim­i­tu finan­sowa­nia ze środ­ków pub­licznych określonego w Roz­porządze­niu Min­is­tra Zdrowia z dnia 29 maja 2017 r. w spraw­ie wykazu wyrobów medy­cznych wydawanych na zlece­nie, według wskazań medy­cznych bez uwzględ­nienia okresów użytkowa­nia przysługu­je:

  • świad­czenio­bior­com do 18 roku życia, u których stwierd­zono ciężkie i nieod­wracalne upośledze­nie albo nieuleczal­ną chorobę zagraża­jącą życiu, które pow­stały w pre­na­tal­nym okre­sie roz­wo­ju dziec­ka lub w cza­sie poro­du, na pod­staw­ie zaświad­czenia lekarza pod­sta­wowej opie­ki zdrowot­nej lub lekarza ubez­pieczenia zdrowot­nego, posi­ada­jącego spec­jal­iza­cję II stop­nia lub tytuł spec­jal­isty w dziedzinie: położnict­wa i ginekologii, peri­na­tologii, neona­tologii, pedi­atrii, neu­rologii dziecięcej, kar­di­ologii dziecięcej lub chirurgii dziecięcej,
  • świad­czenio­bior­com posi­ada­ją­cym orzecze­nie:
    — o znacznym stop­niu niepełnosprawnoś­ci,
    — o niepełnosprawnoś­ci łącznie ze wskaza­ni­a­mi: koniecznoś­ci stałej lub dłu­gotr­wałej opie­ki lub pomo­cy innej oso­by w związku ze znacznie ogranic­zoną możli­woś­cią samodziel­nej egzys­tencji oraz koniecznoś­ci stałego współudzi­ału na co dzień opieku­na dziec­ka  w pro­ce­sie jego leczenia, reha­bil­i­tacji i edukacji.

O iloś­ci miesięcznego zaopa­trzenia w te wyro­by decy­du­je każ­do­ra­zowo oso­ba uprawniona  do wys­taw­ienia zlece­nia. Oso­by wskazane powyżej są obow­iązane do okaza­nia wys­taw­ia­jące­mu zlece­nie doku­men­tu potwierdza­jącego przysługu­jące mu uprawnie­nie (stosow­na legi­t­y­mac­ja, zaświad­cze­nie „ustawa za życiem”, orzecze­nie o znacznym stop­niu niepełnosprawnoś­ci). Wys­taw­ia­ją­cy zlece­nie jest obow­iązany wpisać na zlece­niu rodzaj, numer, datę wyda­nia i ter­min ważnoś­ci doku­men­tu potwierdza­jącego powyższe uprawnienia. Pod­stawa praw­na: Art. 47 ustawy z dnia 27 sierp­nia 2004 r.  o świad­czeni­ach opie­ki zdrowot­nej finan­sowanych ze środ­ków pub­licznych, Roz­porządze­nie Min­is­tra Zdrowia z dnia 29 maja 2017 r. w spraw­ie wykazu wyrobów medy­cznych wydawanych na zlece­nie.

OSOBY UPRAWNIONE DO KORZYSTANIA POZA KOLEJNOŚCIĄ ZE ŚWIADCZEŃ OPIEKI ZDROWOTNEJ ORAZ Z USŁUG FARMACEUTYCZNYCH UDZIELANYCH W APTEKACH

OSOBY UPRAWNIONE DO KORZYSTANIA POZA KOLEJNOŚCIĄ ZE ŚWIADCZEŃ OPIEKI ZDROWOTNEJ ORAZ USŁUG FARMACEUTYCZNYCH UDZIELANYCH W APTEKACH

Do korzys­ta­nia poza kole­jnoś­cią ze świad­czeń opie­ki zdrowot­nej oraz z usług far­ma­ceu­ty­cznych udzielanych w aptekach mają pra­wo:

  • kobi­ety w ciąży;
  • świad­czenio­bior­cy do 18 roku życia, posi­ada­ją­cy zaświad­czenia wys­taw­ione przez lekarza pod­sta­wowej opie­ki zdrowot­nej lub lekarza ubez­pieczenia zdrowot­nego, posi­ada­jącego spec­jal­iza­cję II stop­nia lub tytuł spec­jal­isty w dziedzinie: położnict­wa i ginekologii, peri­na­tologii, neona­tologii, pedi­atrii, neu­rologii dziecięcej, kar­di­ologii dziecięcej lub chirurgii dziecięcej, stwierdza­jące ciężkie  i nieod­wracalne upośledze­nie albo nieuleczal­ną chorobę zagraża­jącą życiu, które pow­stały w pre­na­tal­nym okre­sie roz­wo­ju dziec­ka lub w cza­sie poro­du;
  • świad­czenio­bior­cy posi­ada­ją­cy orzecze­nie:
    — o znacznym stop­niu niepełnosprawnoś­ci,
    — o niepełnosprawnoś­ci łącznie ze wskaza­ni­a­mi: koniecznoś­ci stałej lub dłu­gotr­wałej opie­ki  lub pomo­cy innej oso­by w związku ze znacznie ogranic­zoną możli­woś­cią samodziel­nej egzys­tencji oraz koniecznoś­ci stałego współudzi­ału na co dzień opieku­na dziec­ka w pro­ce­sie jego leczenia, reha­bil­i­tacji i edukacji;
  • świad­czenio­bior­cy, którzy posi­ada­ją tytuł „Zasłużonego Hon­orowego Daw­cy Krwi” lub „Zasłużonego Daw­cy Przeszczepu”;
  • inwalidzi wojen­ni i wojskowi;
  • żołnierze zastępczej służ­by wojskowej;
  • cywilne niewidome ofi­ary dzi­ałań wojen­nych;
  • kom­bat­an­ci;
  • dzi­ałacze opozy­cji antyko­mu­nisty­cznej i oso­by represjonowane z powodów poli­ty­cznych;
  • oso­by depor­towane do pra­cy przy­mu­sowej;
  • uprawnieni żołnierze lub pra­cown­i­cy, których ustalony pro­cen­towy uszczer­bek na zdrow­iu wynosi co najm­niej 30%;
  • weterani poszkodowani, których ustalony pro­cen­towy uszczer­bek na zdrow­iu wynosi co najm­niej 30%.

Korzys­tanie poza kole­jnoś­cią ze świad­czeń opie­ki zdrowot­nej w zakre­sie świad­czeń opie­ki zdrowot­nej w szpi­ta­lach i świad­czeń spec­jal­isty­cznych  w ambu­la­to­ryjnej opiece zdrowot­nej oznacza, że świad­czenio­daw­ca udziela tych świad­czeń poza kole­jnoś­cią przyjęć wynika­jącą z prowad­zonej przez niego listy oczeku­ją­cych. W/w oso­by win­ny być przyjęte w dniu zgłoszenia z zas­trzeże­niem, że gdy nie jest to możli­we, świad­czenio­daw­ca wyz­nacza inny ter­min poza kole­jnoś­cią przyjęć wynika­jącą z prowad­zonej przez niego listy oczeku­ją­cych. Świad­cze­nie z zakre­su ambu­la­to­ryjnej opie­ki spec­jal­isty­cznej nie może być udzielone  w ter­minie późniejszym niż w ciągu 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia. Świad­czenia wykony­wane na rzecz w/w osób zgłasza­ją­cych się do Pra­cowni Fizjoter­apii i Reha­bil­i­tacji

Nr 1 (ul. KEN 1) i Nr 2 (ul. 1 Maja 9b) są udzielane poza kole­jnoś­cią wynika­jącą z prowadzenia listy oczeku­ją­cych, jed­nak data rozpoczę­cia cyk­lu może być wyz­nac­zona w ter­minie dłuższym niż 7 dni od dnia zgłoszenia.

Pod­stawa praw­na: Art. 47 c ustawy z dnia 27 sierp­nia 2004 r. o świad­czeni­ach opie­ki zdrowot­nej finan­sowanych ze środ­ków pub­licznych

PEŁNOMOCNIK DS. PRAW PACJENTA

PEŁNOMOCNIK DS. PRAW PACJENTA w Samodziel­nym Pub­licznym Zes­pole Zakładów Opie­ki Zdrowot­nej mgr Iwona Gutows­ka

Budynek Admin­is­tra­cyjno-Diag­nos­ty­czny 1.piętro, pok. 6 (Pra­cow­n­ia Cytologii Gineko­log­icznej) poniedzi­ałek, śro­da, piątek godz. 8:00–13:00 tel. 29 743 76 45 e‑mail: igutowska@szpitalwyszkow.pl

Prawa pacjenta

Pełnomocnik ds. Praw Pacjenta — Iwona Gutowska Budynek Administracyjno — Diagnostyczny, pokój nr 6 tel. (29) 743 76 45, e‑mail: igutowska@szpitalwyszkow.pl Przyjmuje: Poniedziałek, Środa i Piątek w godzinach od 08:00 do 12:00

Prawa pac­jen­ta są zbiorem praw, zawartych między inny­mi w Kon­sty­tucji Rzeczy­pospo­litej Pol­skiej, ustaw­ie o świad­czeni­ach opie­ki zdrowot­nej finan­sowanych ze środ­ków pub­licznych, ustaw­ie o prawach pac­jen­ta i Rzeczniku Praw Pac­jen­ta, czy też ustaw­ie o dzi­ałal­noś­ci leczniczej. Przestrze­ganie praw pac­jen­ta jest usta­wowym obow­iązkiem wszys­t­kich uczest­niczą­cych w udziela­niu świad­czeń zdrowot­nych. Od organów władzy pub­licznej począwszy, poprzez oso­by wykonu­jące zawód medy­czny, do wszys­t­kich innych, którzy z racji wykony­wanego zawodu mają kon­takt z pac­jen­tem.

1. Prawo pacjenta do świadczeń zdrowotnych:

Pac­jent ma pra­wo do świad­czeń zdrowot­nych zgod­nych z aktu­al­nym stanem wiedzy medy­cznej. Oso­by wykonu­jące zawód medy­czny (jak lekarz, lekarz den­tys­ta, pielęg­niar­ka, położ­na, fizjoter­apeu­ta, ratown­ik medy­czny, diag­nos­ta lab­o­ra­to­ryjny) mają obow­iązek udzielać świad­czeń zdrowot­nych z należytą staran­noś­cią oraz zgod­nie z zasada­mi ety­ki zawodowej. Świad­czenia zdrowotne powin­ny być udzielane w pomieszczeni­ach i przy uży­ciu urządzeń speł­ni­a­ją­cych obow­iązu­jące wyma­gania fachowe i san­i­tarne.

W przy­pad­ku zagroże­nia zdrowia lub życia, Pac­jent ma pra­wo do uzyska­nia naty­ch­mi­as­towej pomo­cy medy­cznej.

W przy­pad­ku poro­du pac­jen­t­ka ma pra­wo do naty­ch­mi­as­towego uzyska­nia świad­czeń zdrowot­nych z nim związanych. Pac­jent ma pra­wo żądać, aby lekarz udziela­ją­cy świad­czeń zdrowot­nych zasięgnął opinii innego lekarza lub zwołał kon­syli­um lekarskie.

  • Żądanie pac­jen­ta powin­no zostać odno­towane w doku­men­tacji medy­cznej.
  • Lekarz może odmówić, jeżeli uzna żądanie za bez­za­sadne. Ma on wów­czas obow­iązek odno­tować odmowę w doku­men­tacji medy­cznej pac­jen­ta.

Zasady te sto­su­je się także do pielęg­niar­ki (położnej) w zakre­sie zasię­ga­nia opinii innej pielęg­niar­ki (położnej).

2. Prawo wyboru:

Każdy pacjent korzystający ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych ma prawo wyboru:

  • w ramach pod­sta­wowej opie­ki zdrowot­nej – lekarza, pielęg­niar­ki i położnej;
  • w ramach ambu­la­to­ryjnej opie­ki spec­jal­isty­cznej – lekarza spec­jal­isty spośród wszys­t­kich lekarzy przyj­mu­ją­cych w porad­ni­ach spec­jal­isty­cznych, które mają umowę z NFZ. Wybór placów­ki medy­cznej real­izu­jącej świad­czenia w ramach kon­trak­tu z NFZ jest dowol­ny;
  • w ramach leczenia stom­a­to­log­icznego – lekarza den­tysty spośród wszys­t­kich lekarzy przyj­mu­ją­cych w porad­ni­ach, które mają umowę z NFZ;
  • w ramach leczenia szpi­tal­nego – dowol­nego szpi­ta­la, posi­ada­jącego umowę z NFZ, na tere­nie całej Pol­s­ki.

3. Prawo do informacji:

  • Pac­jent ma pra­wo do infor­ma­cji o swoich prawach, dlat­ego każ­da placówka udziela­ją­ca świad­czeń opie­ki zdrowot­nej jest zobow­iązana umieś­cić stosowną infor­ma­cję na tem­at praw pac­jen­ta.
  • Pac­jent ma pra­wo do infor­ma­cji o rodza­ju i zakre­sie świad­czeń udzielanych u danego świad­czenio­daw­cy oraz o osobach udziela­ją­cych tych świad­czeń.
  • Pac­jent ma pra­wo do infor­ma­cji zrozu­mi­ałej i przys­tęp­nej dla niego. Ma pra­wo prosić o wyjaśnienia tak dłu­go, aż przekazana infor­ma­c­ja będzie przez niego w pełni zrozu­mi­ała.
  • Pac­jent ma pra­wo do infor­ma­cji o  swoim stanie zdrowia, rozpoz­na­niu, meto­dach diag­nos­ty­cznych i leczniczych, dają­cych się przewidzieć następst­wach ich zas­tosowa­nia albo zaniecha­nia, wynikach leczenia oraz rokowa­niu. Ma także pra­wo zde­cy­dować, komu i jakie infor­ma­c­je o tym mogą być przekazy­wane.
  • Pac­jent ma pra­wo do rezy­gnacji z otrzymy­wa­nia infor­ma­cji.

Powinien jed­nak dokład­nie wskazać, z których infor­ma­cji rezygnu­je, np. o swo­jej sytu­acji zdrowot­nej. W przy­pad­ku utraty świado­moś­ci przez pac­jen­ta obow­iązu­ją wcześniejsze ustal­e­nia poczynione z pac­jen­tem. Pac­jent do ukończenia 16. roku życia ma pra­wo do uzyska­nia od lekarza infor­ma­cji w formie i w zakre­sie niezbęd­nym do praw­idłowego udzie­le­nia świad­czenia.

4. Prawo do zgłaszania niepożądanych działań produktów leczniczych

Każde nieko­rzystne i nieza­mier­zone dzi­ałanie pro­duk­tu leczniczego pac­jent może zgłosić:

  • oso­bie wykonu­jącej zawód medy­czny (np. lekar­zowi, pielęg­niarce, far­ma­ceu­cie),
  • Preze­sowi Urzę­du Rejes­tracji Pro­duk­tów Leczniczych, Wyrobów Medy­cznych i Pro­duk­tów Biobójczych,
  • pod­miotowi odpowiedzial­ne­mu za wprowadze­nie pro­duk­tu leczniczego do obro­tu.

Wszelkie infor­ma­c­je doty­czące sposobu zgłasza­nia dzi­ałań niepożą­danych pro­duk­tów leczniczych zna­jdziecie Państ­wo na stron­ie inter­ne­towej Urzę­du Rejes­tracji Pro­duk­tów Leczniczych, Wyrobów Medy­cznych i Pro­duk­tów Biobójczych http://www.urpl.gov.pl/pl – w zakład­ce “Pro­duk­ty lecznicze”, podza­kład­ce “Mon­i­torowanie bez­pieczeńst­wa leków”.

5. Prawo pacjenta do tajemnicy informacji z nim związanych:

  • Oso­by wykonu­jące zawód medy­czny mają obow­iązek zachować w tajem­ni­cy wszelkie infor­ma­c­je związane z pac­jen­tem, w tym o jego stanie zdrowia, które uzyskały w związku z wykony­waniem zawodu.
  • Pac­jent może jed­nak wyraz­ić zgodę na ujawnie­nie takich infor­ma­cji. Bez zgody pac­jen­ta lekarz lub inna oso­ba wykonu­ją­ca zawód medy­czny mogą ujawnić infor­ma­c­je związane z pac­jen­tem tylko, gdy:

- zachodzi potrze­ba przekaza­nia niezbęd­nych infor­ma­cji związanych z udzielaniem pac­jen­towi świad­czeń zdrowot­nych innym osobom wykonu­ją­cym zawód medy­czny, uczest­niczą­cym w udziela­niu tych świad­czeń;

- zachowanie tajem­ni­cy może stanow­ić niebez­pieczeńst­wo dla życia lub zdrowia pac­jen­ta albo życia lub zdrowia innych osób; — tak stanow­ią przepisy odręb­nych ustaw; — dzieje się to w ramach postępowa­nia przed wojew­ódzką komisją do spraw orzeka­nia o zdarzeni­ach medy­cznych.

Oso­by wykonu­jące zawód medy­czny są związane tajem­nicą również po śmier­ci pac­jen­ta.

6. Prawo do wyrażenia zgody:

  • Pac­jent, także mało­let­ni, który ukończył 16 lat, ma pra­wo do wyraże­nia świadomej zgody na udzie­le­nie świad­czenia zdrowot­nego.

Jeżeli pac­jent:

  • nie ukończył 18 lat,
  • jest całkowicie ubezwłas­nowol­niony,
  • niez­dol­ny do świadomego wyraże­nia zgody,

pra­wo do wyraże­nia zgody ma przed­staw­iciel usta­wowy, a w przy­pad­ku jego braku – opiekun fak­ty­czny.

Pac­jent:

  • mało­let­ni, który ukończył 16 lat,
  • ubezwłas­nowol­niony,
  • chory psy­chicznie lub upośled­zony umysłowo, lecz dys­ponu­ją­cy dostate­cznym rozez­naniem,

ma pra­wo do wyraże­nia sprze­ci­wu co do udzie­le­nia świad­czenia zdrowot­nego, pomi­mo zgody przed­staw­iciela usta­wowego lub opieku­na fak­ty­cznego. W takim przy­pad­ku wyma­gane jest zez­wole­nie sądu opiekuńczego.

  • Pac­jent ma pra­wo odmówić lub zażą­dać zaprzes­ta­nia udziela­nia świad­czenia.

Zgo­da lub odmowa powin­na zostać poprzed­zona przed­staw­ie­niem pac­jen­towi wycz­er­pu­jącej infor­ma­cji na tem­at planowanego, bądź już udzielanego świad­czenia. W przy­pad­ku zabiegu oper­a­cyjnego albo zas­tosowa­nia metody leczenia lub diag­nos­ty­ki stwarza­ją­cych pod­wyżs­zone ryzyko dla pac­jen­ta, zgodę wyraża się w formie pisem­nej. W każdej innej sytu­acji zgodę lub sprze­ciw moż­na wyraz­ić ust­nie albo przez takie zachowanie się w/w osób, które w sposób niebudzą­cy wąt­pli­woś­ci wskazu­je na wolę pod­da­nia się czyn­noś­ciom pro­ponowanym przez osobę wykonu­jącą zawód medy­czny albo brak takiej woli.

7. Prawo do poszanowania intymności i godności pacjenta:

  • Pac­jent ma pra­wo do poszanowa­nia intym­noś­ci i god­noś­ci – oso­ba udziela­ją­ca świad­czeń ma obow­iązek postępować w sposób zapew­ni­a­ją­cy poszanowanie tego prawa.
  • Pac­jent ma pra­wo do god­nego umiera­nia.
  • Pac­jent ma pra­wo do obec­noś­ci bliskiej oso­by przy udziela­niu świad­czeń zdrowot­nych.

Ze wzglę­du na bez­pieczeńst­wo zdrowotne pac­jen­ta lub w przy­pad­ku praw­dopodobieńst­wa wys­tąpi­enia zagroże­nia epi­demicznego oso­ba udziela­ją­ca świad­czeń zdrowot­nych może odmówić obec­noś­ci oso­by bliskiej pac­jen­towi. Odmowa musi zostać odno­towana w doku­men­tacji medy­cznej. Obec­ność innych osób przy udziela­niu świad­czenia, np. stu­den­tów medy­cyny, wyma­ga zgody pac­jen­ta. Jeżeli pac­jent jest mało­let­ni, całkowicie ubezwłas­nowol­niony lub niez­dol­ny do świadomego wyraże­nia zgody, wyma­gana jest zgo­da jego opieku­na oraz lekarza udziela­jącego świad­czenia zdrowot­nego.

8. Prawo pacjenta do dokumentacji medycznej:

  • Pac­jent ma pra­wo do dostępu do doku­men­tacji medy­cznej doty­czącej jego stanu zdrowia oraz udzielonych mu świad­czeń zdrowot­nych

Więcej w zakład­ce ZASADY UDOSTĘPNIANIA DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ: https://www.szpitalwyszkow.pl/strefa-pacjenta/#1556266235611–20‑9

9. Prawo do zgłoszenia sprzeciwu wobec opinii albo orzeczenia lekarza:

  • Pac­jent lub jego przed­staw­iciel usta­wowy mogą wnieść sprze­ciw wobec opinii albo orzeczenia lekarza, jeżeli mają one wpływ na prawa lub obow­iąz­ki pac­jen­ta.

Sprze­ciw wnosi się do Komisji Lekarskiej dzi­ała­jącej przy Rzeczniku Praw Pac­jen­ta, za pośred­nictwem Rzeczni­ka Praw Pac­jen­ta, w ter­minie 30 dni od dnia wyda­nia opinii albo orzeczenia przez lekarza orzeka­jącego o stanie zdrowia pac­jen­ta.

10. Prawo do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego:

Pac­jent prze­by­wa­ją­cy w placów­ce leczniczej, przez­nac­zonej dla osób wyma­ga­ją­cych całodobowych lub całodzi­en­nych świad­czeń zdrowot­nych (np. w szpi­talu), ma pra­wo do kon­tak­tu oso­bis­tego, tele­fon­icznego lub kore­spon­den­cyjnego z inny­mi osoba­mi, ale też ma pra­wo do odmowy takiego kon­tak­tu. Pac­jent ma pra­wo do dodatkowej opie­ki pielę­gna­cyjnej, czyli opie­ki, która nie pole­ga na udziela­niu świad­czeń zdrowot­nych – w tym także opie­ki spra­wowanej nad pac­jen­tką w warunk­ach ciąży, poro­du i połogu. Pra­wo to daje możli­wość m.in. towarzyszenia pac­jentce przy porodzie czy prze­by­wa­nia rodz­iców z dzieck­iem pod­czas jego hos­pi­tal­iza­cji. Jeżeli real­iza­c­ja tego prawa wiąże się z kosz­ta­mi, jakie musi ponieść szpi­tal lub inny pod­miot udziela­ją­cy stacjonarnych i całodobowych świad­czeń zdrowot­nych, może on pobrać opłatę rekom­pen­su­jącą rzeczy­wiste kosz­ty. Infor­ma­c­ja o wysokoś­ci opłaty oraz sposo­bie jej ustal­e­nia jest jaw­na i podle­ga udostęp­nie­niu w miejs­cu udziela­nia świad­czeń zdrowot­nych. Nie podle­ga nato­mi­ast opłatom pobyt wraz z pac­jen­tem mało­let­nim (lub posi­ada­ją­cym orzecze­nie o znacznym stop­niu niepełnosprawnoś­ci) jego przed­staw­iciela usta­wowego (albo opieku­na fak­ty­cznego).

11. Prawo do opieki duszpasterskiej:

  • Pac­jent ma pra­wo do opie­ki dusz­paster­skiej.
  • W sytu­acji pogorszenia się stanu zdrowia lub zagroże­nia życia pod­miot leczniczy wykonu­ją­cy dzi­ałal­ność leczniczą w rodza­ju stacjonarne i całodobowe świad­czenia zdrowotne jest obow­iązany umożli­wić pac­jen­towi kon­takt z duchownym jego wyz­na­nia.

Więcej w Zakład­ce “Opieka dusz­paster­s­ka” — https://www.szpitalwyszkow.pl/strefa-pacjenta/#1542972795008–19‑4

12. Prawo pacjenta do przechowywania rzeczy wartościowych w depozycie:

  • Pac­jent prze­by­wa­ją­cy w placów­ce leczniczej przez­nac­zonej dla osób wyma­ga­ją­cych całodobowych lub całodzi­en­nych świad­czeń zdrowot­nych (np. w szpi­talu) ma pra­wo do prze­chowywa­nia rzeczy wartoś­ciowych w depozy­cie. Kosz­ty prze­chowywa­nia ponosi pod­miot wykonu­ją­cy dzi­ałal­ność leczniczą, chy­ba że przepisy odręb­ne stanow­ią inaczej.

13. Skargi pacjentów:

W cen­trali i odd­zi­ałach wojew­ódz­kich Nar­o­dowego Fun­duszu Zdrowia funkcjonu­ją komór­ki do spraw skarg i wniosków, w których pac­jent może złożyć skargę związaną z udzielaniem świad­czeń opie­ki zdrowot­nej w ramach ubez­pieczenia w NFZ. Skar­gi mogą być składane ust­nie lub pisem­nie. Pac­jent ma pra­wo żądać pisem­nego potwierdzenia przyję­cia skar­gi. Uwa­ga! Skar­ga pisem­na, która nie zaw­iera imienia i  nazwiska oraz adresu oso­by, która ją wniosła, nie zostanie roz­pa­tr­zona.

Pacjent, którego prawo do ochrony zdrowia nie jest realizowane w sposób dla niego zadowalający, może także złożyć skargę do:

  • Biu­ra Rzeczni­ka Praw Pac­jen­ta,
  • Rzeczni­ka Odpowiedzial­noś­ci Zawodowej Izby Lekarskiej,
  • Rzeczni­ka Odpowiedzial­noś­ci Zawodowej Okrę­gowej Izby,
  • Biu­ra Gen­er­al­nego Inspek­to­ra Ochrony Danych Osobowych,
  • Naczel­nego Rzeczni­ka Odpowiedzial­noś­ci Zawodowej NIP­iP.

Nie roz­pa­tru­je się jako skarg pism doty­czą­cych spraw, które zostały rozstrzyg­nięte pra­wom­oc­nym wyrok­iem sądu lub ostate­czną decyzją admin­is­tra­cyjną. Przestrze­ganie i poszanowanie praw pac­jen­ta jest jed­nym z pod­sta­wowych obow­iązków świad­czenio­daw­cy.

Ustawy:

1) Ustawa z dnia 6 listopa­da 2008 r. o prawach pac­jen­ta i Rzeczniku Praw Pac­jen­ta — pobierz

2) Ustawa z dnia 15 kwiet­nia 2011 r. o dzi­ałal­noś­ci leczniczej — pobierz

3) Ustawa z dnia 27 sierp­nia 2004 r. o świad­czeni­ach opie­ki zdrowot­nej finan­sowanych ze środ­ków pub­licznych -pobierz

Prawa pacjenta

Odwiedziny w szpitalu

Odwiedziny w SPZZOZ w Wyszkowie odby­wa­ją się we wszys­tkie dni tygod­nia. Z uwa­gi na zwięk­szoną liczbę czyn­noś­ci i zabiegów wykony­wanych przy chorych w godz­i­nach ran­nych i do pory obi­ad­owej, pro­ponu­je­my prze­nieść wiz­y­ty na godziny popołud­niowe. Ułatwia to lep­sze i szyb­sze zakończe­nie czyn­noś­ci medy­cznych.

W związku z aktu­al­ną sytu­acją epi­demiczną związaną z COVID-19 oso­by odwiedza­jące prosimy o przestrze­ganie następu­ją­cych zasad:

  • Jed­nego pac­jen­ta może odwiedzać jed­na oso­ba; odwiedzanie pac­jen­ta jed­nocza­sowo przez dwie oso­by odby­wa się w szczegól­nych sytu­ac­jach, za zgodą ordynatora/koordynatora odd­zi­ału.
  • Konieczne jest stosowanie masecz­ki zasła­ni­a­jącej usta i nos przez cały czas prze­by­wa­nia na tere­nie szpi­ta­la.
  • Niezwłocznie po wejś­ciu do szpi­ta­la należy zdezyn­fekować ręce.
  • Przed wyko­naniem czyn­noś­ci pielę­gna­cyjnych przy odwiedzanym pac­jen­cie oso­ba odwiedza­ją­ca win­na uprzed­nio (bezpośred­nio przed kon­tak­tem) dokład­nie zdezyn­fekować ręce.
  • Oso­by z objawa­mi infekcji nie powin­ny odwiedzać pac­jen­tów, w szczegól­noś­ci pac­jen­tów z obniżoną odpornoś­cią nieza­szczepi­onych prze­ciw COVID-19 oraz bez his­torii prze­by­cia zakaże­nia wirusem SARS-CoV­‑2 w ciągu ostat­nich 180 dni – z wyjątkiem sytu­acji szczegól­nych (np. w przy­pad­ku wiz­yt pożeg­nal­nych u pac­jen­tów).

Do pielęgniarek/położnych kierować należy wszelkie spostrzeże­nia, niepoko­je i pyta­nia doty­czące wykony­wanych zabiegów higien­icznych, żywieniowych, itp.

Infor­ma­cji o stanie zdrowia udziela ordynator/lekarz prowadzący/lekarz dyżurny. Prosimy o wskazanie bliskiej oso­by, upoważnionej do wglą­du do doku­men­tacji medy­cznej i uzyski­wa­nia infor­ma­cji o stanie zdrowia.

Odzież oso­bista pac­jen­tów prze­chowywana jest w mag­a­zynie odzieży.Za pieniądze i inne przed­mio­ty wartoś­ciowe Szpi­tal nie odpowia­da (moż­na je złożyć w depozy­cie i ode­brać za pok­witowaniem w dniu wyp­isu ze szpi­ta­la).

Rzecznik Praw Pacjenta

RZECZNIK PRAW PACJENTA
BARTŁOMIEJ ŁUKASZ CHMIELOWIEC

Tele­fon­icz­na Infor­ma­c­ja Pac­jen­ta:
800 — 190 — 590
(połącze­nie bezpłatne z tel. stacjonarnych i komórkowych)
czyn­na całodobowo przez sie­dem dni w tygod­niu

22 688 05 00 numer stacjonarny dla połączeń z zagrani­cy oraz dla osób, które mają zablokowane połączenia z numeru 800 xxx xxx. Koszt połączenia wg tary­fy oper­a­to­ra

Infolinia Rzeczni­ka Praw Pac­jen­ta infor­mu­je m.in. o:

  • prawach jakie przysługu­ją pac­jen­tom, w tym przysługu­ją­cych w konkret­nej opisanej przez pac­jen­ta spraw­ie,
  • sposobach rozwiąza­nia zgłaszanego prob­le­mu m.in. wskazu­je prak­ty­czne wskazów­ki i dzi­ała­nia, które warto pod­jąć dochodząc swoich praw; insty­tuc­jach lub urzę­dach, do których moż­na zgłosić skargę lub które w ramach swoich kom­pe­tencji mogą rozwiązać prob­lem,
  • poma­ga rozwiązać wąt­pli­woś­ci odnośnie ewen­tu­al­nego naruszenia praw pac­jen­ta,
  • zasadach korzys­ta­nia z pod­sta­wowej opie­ki zdrowot­nej,
  • szczegól­nych uprawnieni­ach do świad­czeń opie­ki zdrowot­nej,
  • dro­gach dochodzenia odszkodowa­nia i zadośćuczynienia,
  • tym jak złożyć sprze­ciw wobec opinii albo orzeczenia lekarza,
  • funkcjonowa­niu wojew­ódz­kich komisji do spraw orzeka­nia o zdarzeni­ach medy­cznych,
  • możli­woś­ci­ach zgłasza­nia dzi­ałań niepożą­danych leków.

Biuro Rzeczni­ka Praw Pac­jen­ta:
ul. Płoc­ka 11/13
01–231 Warsza­wa
kancelaria@rpp.gov.pl
fax: (22) 506 50 64

Kon­takt z komórką orga­ni­za­cyjną w ramach toczącej się sprawy:

Jeśli chcesz uzyskać infor­ma­cję o postę­pach w swo­jej spraw­ie, którą prowadz­imy skon­tak­tuj się z wybranym depar­ta­mentem. Otrzy­masz odpowiedź mailową lub pra­cown­ik Depar­ta­men­tu do Ciebie odd­z­woni.

  • Depar­ta­ment Postępowań Wyjaś­ni­a­ją­cych: kancelaria@rpp.gov.pl
  • Depar­ta­ment Prawny: kancelaria@rpp.gov.pl
  • Depar­ta­ment ds. Zdrowia Psy­chicznego: psychiatria@rpp.gov.pl

Przyję­cia intere­san­tów w Biurze Rzeczni­ka Praw Pac­jen­ta odby­wa­ją się w:

  • poniedzi­ałek — w godz­i­nach od 9.00 do 18.00
  • wtorek — w godz­i­nach od 9.00 do 15.00
  • śro­da — w godz­i­nach od 9.00 do 15.00
  • czwartek — w godz­i­nach od 9.00 do 15.00
  • piątek — w godz­i­nach od 9.00 do 15.00

.…..W celu pod­niesienia jakoś­ci obsłu­gi osób, które zgłasza­ją się do siedz­i­by Biu­ra oso­biś­cie po poradę, infor­ma­c­je na tem­at praw pac­jen­ta czy też w celu prze­jrzenia akt w swo­jej spraw­ie, w Biurze Rzeczni­ka Praw Pac­jen­ta zostały wprowad­zone zapisy na takie spotka­nia.
.……Oso­by zain­tere­sowane powin­ny zapisać się mailowo rezerwacja@rpp.gov.pl  lub tele­fon­icznie (22 532–82-43) – wów­czas zostanie wyz­nac­zony dzień i godz­i­na spotka­nia.
.……Oso­by nieza­pisane również zostaną przyjęte, jed­nak może zdarzyć się sytu­ac­ja,  że będą musi­ały chwilę poczekać ponieważ w pier­wszej kole­jnoś­ci będą obsługi­wane oso­by zapisane.
.……

Jak przy­go­tować się do badań lab­o­ra­to­ryjnych

UPOWAŻNIENIE DO ODBIORU SPRAWOZDANIA Z BADAŃ

UPOWAŻNIENIE DO ODBIORU SPRAWOZDANIA Z BADAŃ (przed­staw­iciel usta­wowy)

DEKLARACJA ŚWIADOMEJ ZGODY

BADANIE OGÓLNE MOCZU

  1. Mocz do badań lab­o­ra­to­ryjnych powinien być pobrany z zachowaniem ogól­nie obow­iązu­ją­cych zasad higieny (po dokład­nym umy­ciu zewnętrznych narządów płciowych przy uży­ciu ciepłej wody i mydła).
  2. Przed pobraniem moczu do badań lab­o­ra­to­ryjnych Pac­jent powinien unikać wysiłku fizy­cznego.
  3. Przy­na­jm­niej jeden dzień przed planowanym pobraniem moczu do badań lab­o­ra­to­ryjnych zale­ca się zachowanie absty­nencji płciowej.
  4. Bezpośred­nio przed i w cza­sie men­stru­acji oraz 2–3 dni po należy odstąpić od bada­nia moczu.
  5. Lab­o­ra­to­ri­um przyj­mu­je do badań jedynie mocz przynie­siony w przez­nac­zonych do tego pojem­niczkach- do kupi­enia w aptece. U dzieci dopuszcza się pobieranie mate­ri­ału do spec­jal­nych woreczków (dostęp­ne w aptece).
  6. Do bada­nia ogól­nego należy przynieść pier­wszą, poran­ną próbkę moczu- na czc­zo, po noc­nym odpoczynku.
  7. Mocz należy pobrać z tzw. środ­kowego stru­mienia: pier­wszą por­c­je moczu należy odd­ać do toale­ty, następ­nie por­cję około 50 ml (ok 1/3 pojem­ni­ka) odd­ać do wcześniej przy­go­towanego pojem­ni­ka. Pojem­nik dokład­nie zakrę­cić.
  8. Mocz dostar­czyć do rejes­tracji lab­o­ra­to­ri­um w jak najkrót­szym cza­sie- najlepiej do 2 godzin od pobra­nia.
  9. Ist­nieje możli­wość wyko­na­nia badań lab­o­ra­to­ryjnych z próbek moczu pobranych w innych porach dnia, w tych przy­pad­kach inter­pre­tac­ja wyników powin­na uwzględ­ni­ać godz­inę pobra­nia oraz sposób przy­go­towa­nia pac­jen­ta do badań (tzw. prób­ka przy­god­na).

DOBOWA ZBIÓRKA MOCZU

Przed wyko­naniem bada­nia Pac­jent powinien zaopa­trzyć się w plas­tikowy pojem­nik z podzi­ałką o obję­toś­ci 2–3 lit­ry oraz jed­no­ra­zowy pojem­nik do bada­nia ogól­nego moczu.

  1. Zbiórkę moczu należy rozpocząć w godz­i­nach poran­nych, w dniu poprzedza­ją­cym wiz­ytę w lab­o­ra­to­ri­um. Pod­czas całego okre­su zbiór­ki pojem­nik z moczem należy prze­chowywać w chłod­nym miejs­cu.
  2. Pier­wszą por­cję moczu z nocy należy odd­ać do toale­ty (dzień rozpoczę­cia zbiór­ki).
  3. Kole­jne por­c­je moczu należy odd­awać do wcześniej przy­go­towanego pojem­ni­ka z podzi­ałką- kończąc pełną poran­na por­cją moczu z dnia następ­nego (w dniu zakończenia zbiór­ki).
  4. Po zakończe­niu zbiór­ki zmierzyć dokład­nie obję­tość moczu.
  5. Do pojem­ni­ka przez­nac­zonego do bada­nia ogól­nego moczu prze­lać ok 50 ml moczu z dobowej zbiór­ki- po wcześniejszym dokład­nym wymiesza­niu. Pojem­nik dokład­nie zakrę­cić.
  6. Na pojem­niku zan­otować całkow­itą obję­tość moczu (w milil­i­tra­ch).
  7. Mocz dostar­czyć do rejes­tracji lab­o­ra­to­ri­um w jak najkrót­szym cza­sie- najlepiej do 2 godzin.

BADANIE KAŁU

  1. Przed odd­aniem kału przez­nac­zonego do bada­nia należy najpierw odd­ać mocz.
  2. Nie należy pobier­ać kału do bada­nia w cza­sie men­stru­acji.
  3. Mate­ri­ał pobrać do jałowego kubecz­ka zaku­pi­onego w aptece.
  4. Przy otwiera­niu i zamyka­niu pojem­ni­ka oraz pobiera­niu nie dotykać wewnętrznych ścianek pojem­ni­ka i pokry­w­ki.
  5. Prób­ka kału powin­na być nie więk­sza niż wielkość orzecha laskowego.
  6. Mate­ri­ał najlepiej dostar­czyć w ciągu 1 godziny do rejes­tracji lab­o­ra­to­ri­um- prze­chowywać w tem­per­aturze poko­jowej.
  7. Próbkę moż­na prze­chowywać do 24 godzin w tem­per­aturze 4°C (lodówka).

Badanie kału w kierunku pasożytów: Kał na badanie parazy­to­log­iczne pobiera się 3‑krotnie w odstę­pach 3–5 dniowych z zachowaniem ogól­nych zasad pobier­ana kału (jak wyżej).

BADANIE KRWI

  1. Na pobranie krwi należy zgłosić się rano, po odpoczynku noc­nym.
  2. Pac­jent powinien być na czc­zo, min­i­mum 8–10 godzin po ostat­nim posiłku.
  3. W przy­pad­ku badań pil­nych lub na zlece­nie lekarza możli­we jest pobranie krwi w innych porach dnia.
  4. Przed pobraniem krwi Pac­jent powinien unikać wysiłku fizy­cznego.

    LIPIDOGRAM (cho­les­terol z frakc­ja­mi)

    1. Przed badaniem zachować doty­chcza­sową zrównoważoną dietę.
    2. Na 2–3 dni przed badaniem nie spożywac alko­holu
    3. Należy zgłosić się na pobranie na czc­zo czyli min­i­mum 8–10 godzin po ostat­nim posiłku.
    4. Krew najlepiej pobi­rać między godz­iną 7:30 a 9:00

      Doust­ny test tol­er­ancji glukozy — test obciąże­nia glukozą

    1. W aptece należy zakupić 75 g glukozy do obciąże­nia (dostęp­ne w formie proszku do roz­puszczenia lub syropu gotowego do wyp­i­cia). W przy­pad­ku proszku do roz­puszczenia Pac­jent powinien przy­go­tować roztwór gotowy do wyp­i­cia (75g glukozy rozpuś­cić w ok 250ml wody)
    2. W trak­cie trwa­nia tes­tu nie wol­no przyj­mować posiłków ani napo­jów. Pomiędzy pobra­ni­a­mi krwi należy cały czas oczeki­wać pod gabi­netem, nie spacerować i nie pode­j­mować akty­wnoś­ci fizy­cznej.
    3. Krew do bada­nia pobiera się w zależnoś­ci od zlece­nia dwukrot­nie lub trzykrot­nie: na czc­zo , po 60 min , po 120 min­u­tach od wyp­i­cia glukozy.
    4. Krew pobiera się na czc­zo w godz­i­nach między 7:30 a 8:30.
    5. Po pier­wszym pobra­niu krwi należy wyp­ić glukozę- nie dłużej niż w ciągu 5–10 min­ut.
    6. Należy mon­i­torować czas i po godzinie od zakończenia picia glukozy wejść na drugie pobranie krwi (60 min po).
    7. Na trze­cie pobranie krwi należy zgłosić się do gabi­ne­tu 120 min po wyp­i­ciu glukozy.

Skierowanie

1. Przyję­cie na lecze­nie szpi­talne odby­wa się na pod­staw­ie wyma­ganego skierowa­nia lekarza, lekarza den­tysty fel­cz­era (każdego, nieza­leżnie od tego czy udziela on świad­czeń w ramach sys­te­mu pub­licznej opie­ki zdrowot­nej czy też wyłącznie w gabinecie komer­cyjnym), jeżeli cel leczenia nie może być osiąg­nię­ty przez lecze­nie ambu­la­to­ryjne.

2. Udzielanie ambu­la­to­ryjnych świad­czeń spec­jal­isty­cznych, wykony­wanie badań diag­nos­ty­cznych, zabiegów reha­bil­i­tacji leczniczej oraz trans­portu san­i­tarnego odby­wa się na pod­staw­ie wyma­ganego skierowa­nia lekarza ubez­pieczenia zdrowot­nego (lekarza i lekarza den­tysty będącego świad­czenio­daw­cą, z którym Nar­o­dowy Fun­dusz Zdrowia zawarł umowę o udzielanie świad­czeń opie­ki zdrowot­nej oraz lekarza i lekarza den­tysty, który jest zatrud­niony lub wykonu­je zawód u świad­czenio­daw­cy, z którym Nar­o­dowy Fun­dusz Zdrowia zawarł umowę o udzielanie świad­czeń opie­ki zdrowot­nej).

3. Skierowa­nia wys­taw­ione przez lekarzy wykonu­ją­cych zawód w innych niż Rzecz­pospoli­ta Pol­s­ka państ­wach członkows­kich Unii Europe­jskiej trak­tu­je się jako skierowa­nia w rozu­mie­niu ustawy o świad­czeni­ach opie­ki zdrowot­nej finan­sowanych ze środ­ków pub­licznych, jeżeli speł­ni­a­ją określone w niej wyma­gania. Do skierowa­nia wys­taw­ionego w języku obcym dołącza się jego tłu­macze­nie na język pol­s­ki. Tłu­macze­nie nie musi być sporząd­zone przez tłu­macza przysięgłego.

4.  Skierowanie nie jest wyma­gane do świad­czeń:
— ginekolo­ga i położni­ka,
— den­tysty,
— wen­erolo­ga,
— onkolo­ga,
— psy­chi­a­try,
— dla osób chorych na gruźlicę,
— dla osób zakażonych wirusem HIV,
— dla inwalidów wojen­nych i wojskowych, osób represjonowanych, kom­bat­an­tów, dzi­ałaczy opozy­cji antyko­mu­nisty­cznej oraz osób represjonowanych z powodów poli­ty­cznych,
— dla cywilnych niewidomych ofi­ar dzi­ałań wojennych,dla osób zgłasza­ją­cych się z powodu uza­leżnienia oraz dla osób zgłasza­ją­cych się z powodu współuza­leżnienia (osób spokrewnionych lub niespokrewnionych, wspól­nie z nią zamieszku­ją­cych i gospo­daru­ją­cych, oraz osób, których stan psy­chiczny pow­stał na skutek pozostawa­nia w związku emocjon­al­nym z osobą uza­leżnioną)
– w zakre­sie leczenia uza­leżnień,
— dla uprawnionego żołnierza lub pra­cown­i­ka, w zakre­sie leczenia urazów lub chorób naby­tych pod­czas wykony­wa­nia zadań poza grani­ca­mi państ­wa,
— dla weter­ana poszkodowanego, w zakre­sie leczenia urazów lub chorób naby­tych pod­czas wykony­wa­nia zadań poza grani­ca­mi państ­wa,
— dla osób do 18 roku życia, posi­ada­ją­cych zaświad­cze­nie wys­taw­ione przez lekarza pod­sta­wowej opie­ki zdrowot­nej lub lekarza ubez­pieczenia zdrowot­nego, posi­ada­jącego spec­jal­iza­cję II stop­nia lub tytuł spec­jal­isty w dziedzinie: położnict­wa i ginekologii, peri­na­tologii, neona­tologii lub pedi­atrii, stwierdza­jące ciężkie i nieod­wracalne upośledze­nie albo nieuleczal­ną chorobę zagraża­jącą życiu, które pow­stały w pre­na­tal­nym okre­sie roz­wo­ju dziec­ka lub w cza­sie poro­du,
— dla osób posi­ada­ją­cych orzecze­nie o znacznym stop­niu niepełnosprawnoś­ci.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r.  o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych Ustawa z dnia 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych Ustawa z dnia 17 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem” Ustawa z dnia 9 maja 2018 r. o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności

W Samodziel­nym Pub­licznym Zes­pole Zakładów Opie­ki Zdrowot­nej w Wyszkowie został powołany Zespół Ety­czny w składzie:

  • Joan­na Kukawka-Jur­czyk – Prze­wod­niczą­cy

   Z‑ca Koor­dy­na­to­ra Odd­zi­ału Pedi­atrycznego przyj­mu­je intere­san­tów w poko­ju lekarskim w Odd­ziale Pedi­atrycznym
w poniedzi­ał­ki
w godz. 13:00–14:00
tel. 29 743–76-03

  • Edy­ta Podgórs­ka-Polak

Pielęg­niar­ka Odd­zi­ałowa Odd­zi­ału Neona­to­log­icznego przyj­mu­je intere­san­tów w poko­ju pielęg­niar­ki odd­zi­ałowej w Odd­ziale Neona­to­log­icznym
codzi­en­nie w dni robocze
w godz. 7:00–14:35
tel. 29 743–76-26

  • Mał­gorza­ta Łubińs­ka

Rad­ca Prawny przyj­mu­je intere­san­tów w Budynku Admin­is­tracji, I p., pok. 20
w środy 
w godz. 9:00–16:00
tel. 29 743–79-32

  • Rena­ta Wińs­ka-Krysik

Kierown­ik Lab­o­ra­tri­um Anal­i­ty­cznego przyj­mu­je intere­san­tów w Lab­o­ra­to­ri­um Anal­i­ty­cznym
codzi­en­nie w dni robocze
w godz. 8:00–15:35
29 743–76-53

  • Iwona Gutows­ka

 Pełnomoc­nik ds. Praw Pac­jen­ta przyj­mu­je intere­san­tów w Budynku Admin­is­tra­cyjno-Diag­nos­ty­cznym w pok. 6
w poniedzi­ał­ki, środy i piąt­ki
w godz. 8:00–13:00
tel. 29 743–46-45

  • Robert Szu­lenc­ki

Kapelan Szpi­tal­ny, tel. 882–550-800.  

Do zadań Zespołu Ety­cznego należy:

  • rozwiązy­wanie prob­lemów natu­ry ety­cznej pra­cown­ików, pac­jen­tów i ich rodzin,
  • pro­mowanie zachowań i stan­dard­ów ety­cznych wśród pra­cown­ików SPZZOZ w Wyszkowie,
  • pro­mowanie zna­jo­moś­ci i przestrze­ga­nia praw pac­jen­ta i praw dziec­ka wśród pra­cown­ików, pac­jen­tów i ich rodzin.

Pisemne zgłoszenia do członków Zespołu moż­na składać na Wniosku.

Pac­jent ma pra­wo do:

  • świad­czeń zdrowot­nych odpowiada­ją­cych aktu­al­nej wiedzy medy­cznej i udzielanych z należytą staran­noś­cią,
  • przys­tęp­nej infor­ma­cji o stanie zdrowia, rozpoz­na­niu, pro­ponowanych oraz możli­wych meto­dach diag­nos­ty­cznych i leczniczych, dają­cych się przewidzieć następst­wach ich zas­tosowa­nia albo zaniecha­nia, wynikach leczenia oraz rokowa­niu,
  • zgłasza­nia dzi­ałań niepożą­danych pro­duk­tów leczniczych,
  • zachowa­nia tajem­ni­cy o jego stanie zdrowia lub wskaza­nia osoby/osób, która/które może/mogą być informowana/informowane,
  • wyraże­nia zgody na udzielanie świad­czeń zdrowot­nych lub odmowy takiej zgody,
  • życ­zli­wego trak­towa­nia z poszanowaniem god­noś­ci oso­bis­tej i pry­wat­noś­ci oraz zapewnienia intym­noś­ci w cza­sie udziela­nia świad­czeń zdrowot­nych,
  • dostępu do doku­men­tacji medy­cznej doty­czącej stanu zdrowia oraz udzielanych świad­czeń zdrowot­nych,
  • zgłoszenia sprze­ci­wu wobec opinii albo orzeczenia lekarza,
  • poszanowa­nia życia pry­wat­nego i rodzin­nego (możli­wość kon­tak­tu oso­bis­tego, tele­fon­icznego, kore­spon­den­cyjnego z inny­mi osoba­mi),
  • obec­noś­ci oso­by bliskiej pod­czas udziela­nia świad­czeń zdrowot­nych (np. w przy­pad­ku pac­jen­ta mało­let­niego),
  • dodatkowej opie­ki pielę­gna­cyjnej spra­wowanej przez osobę bliską lub inną wskazaną przez pac­jen­ta,
  • zas­trzeże­nia, aby po śmier­ci odstą­pi­ono od sekcji zwłok (za wyjątkiem przy­pad­ków wymienionych w art. 31 ust. 4 Ustawy z dnia 15 kwiet­nia 2011 r. o dzi­ałal­noś­ci leczniczej) lub pobiera­nia narządów i tkanek w innym celu niż ustal­e­nie przy­czyny zgonu,
  • opie­ki dusz­paster­skiej i korzys­ta­nia z kapl­i­cy Szpi­ta­la (szczegółowe infor­ma­c­je na tabl­i­cy ogłoszeń i w dyżurkach pielęg­niarek),
  • prze­chowywa­nia rzeczy wartoś­ciowych w depozy­cie Szpi­ta­la; za rzeczy wartoś­ciowe nie pozostaw­ione w depozy­cie Szpi­tal nie ponosi odpowiedzial­noś­ci mate­ri­al­nej.

Uwa­ga! W dyżurce pielęgniarek/położnych jest dostęp­na peł­na wer­s­ja ustawy z dnia 6 listopa­da 2008 r. o prawach pac­jen­ta i Rzeczniku Praw Pac­jen­ta

Pac­jent ma obow­iązek:

  • stosować się do wskazówek i zale­ceń lekarzy, pielęgniarek/położnych i innego per­son­elu medy­cznego w zakre­sie zarówno stosowanej diag­nos­ty­ki, ter­apii, reha­bil­i­tacji i pielę­gnacji, jak i w sprawach orga­ni­za­cyjno-admin­is­tra­cyjnych,
  • nie pod­dawać się jakimkol­wiek zabiegom bez zlece­nia lekarskiego,
  • prze­by­wać w wyz­nac­zonych salach w porach obchodów lekars­kich, zabiegów lecznic­zo-pielę­gna­cyjnych, w cza­sie wydawa­nia posiłków oraz w porze ciszy noc­nej (od 2200 do 600),
  • przestrze­gać zasad higieny oso­bis­tej i zachować czys­tość najbliższego otoczenia,
  • przestrze­gać na tere­nie Szpi­ta­la zakazu: obro­tu i uży­wa­nia narko­tyków, środ­ków odurza­ją­cych, sub­stancji psy­chotropowych        i innych podob­nie dzi­ała­ją­cych, wnoszenia i spoży­wa­nia napo­jów alko­holowych oraz pale­nia tyto­niu i stosowa­nia papierosów elek­tron­icznych,
  • przestrze­gać zasad bez­pieczeńst­wa prze­ci­w­pożarowego oraz zakazu manip­u­lowa­nia przy aparaturze i urządzeni­ach medy­cznych, elek­trycznych, gazowych, wenty­la­cyjnych i grzew­czych,
  • zachowywać się w sposób nie stwarza­ją­cy uciążli­woś­ci dla innych pac­jen­tów i per­son­elu medy­cznego (np. roz­mowy tele­fon­iczne w trak­cie obchodów lekars­kich, bada­nia).

Obow­iąz­ki odwiedza­ją­cych:

  1. Odwiedza­ją­cy zobow­iązani są do:
  • zapoz­na­nia się z niniejszym reg­u­laminem i jego przestrze­ga­nia,
  • przestrze­ga­nia zasad odwiedzin określonych w poszczegól­nych odd­zi­ałach szpi­tal­nych,
  • stosowa­nia się do przepisów o bez­pieczeńst­wie, higie­n­ie i zagroże­niu pożarowym,
  • nieza­kłó­ca­nia pro­ce­su udziela­nia świad­czeń medy­cznych,
  • zachowa­nia ciszy i spoko­ju w cza­sie odwiedzin, poszanowa­nia god­noś­ci i intym­noś­ci innych pac­jen­tów,
  • pod­porząd­kowa­nia się polece­niom i wskazówkom per­son­elu medy­cznego,
  • opuszcza­nia sal na czas obchodów lekars­kich oraz wykony­wa­nia zabiegów lecznic­zo-pielę­gna­cyjnych,
  • pozostaw­ienia okrycia wierzch­niego w szat­ni.
  1. Jed­nego pac­jen­ta mogą równocześnie odwiedzać najwyżej dwie oso­by, przy czym ilość odwiedza­ją­cych na sali nie może przekraczać licz­by pac­jen­tów tej sali.
  2. Zabra­nia się wprowadza­nia (przynoszenia) jakichkol­wiek zwierząt; nie doty­czy psów asys­tu­ją­cych osobom niepełnosprawnym (pies asys­tu­ją­cy winien być wyposażony w uprząż, a oso­ba niepełnospraw­na win­na posi­adać cer­ty­fikat potwierdza­ją­cy sta­tus psa asys­tu­jącego i zaświad­czenia o wyko­na­niu wyma­ganych szczepień wetery­naryjnych).
  3. Zabra­nia się dostar­cza­nia pac­jen­towi alko­holu, tyto­niu, środ­ków odurza­ją­cych, sub­stancji psy­chotropowych oraz wszel­kich innych sub­stancji podob­nie dzi­ała­ją­cych i ich spoży­wa­nia.

Uwa­ga! Dopuszcza się ogranicze­nie lub wstrzy­manie odwiedzin w sytu­acji zagroże­nia epi­demi­o­log­icznego lub ze wzglę­du na bez­pieczeńst­wo zdrowotne pac­jen­tów, a także ze wzglę­du na możli­woś­ci orga­ni­za­cyjne Szpi­ta­la; infor­ma­c­ja w tym zakre­sie każ­do­ra­zowo będzie umieszc­zona przy wejś­ciu do odd­zi­ału.

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących

 

SPZZOZ w Wyszkowie real­izu­jąc zapisy ustawy z dnia 19 lip­ca 2019 r. o zapew­ni­a­n­iu dostęp­noś­ci osobom ze szczegól­ny­mi potrze­ba­mi oraz ustawy z dnia 19 sierp­nia 2011 r. o języku migowym i innych środ­kach komu­nikowa­nia się, umożli­wia osobom głuchym lub sła­bosłyszą­cym korzys­tanie z pomo­cy tłu­macza języ­ka migowego online.

Sko­rzys­tanie z usłu­gi jest bezpłatne i nie wyma­ga wcześniejszego umaw­ia­nia się na wiz­ytę.

Z usłu­gi tłu­macza języ­ka migowego online moż­na sko­rzys­tać w dwo­ja­ki sposób:

  1. poprzez zgłosze­nie się ze swo­ją sprawą do Rejes­tracji SOR i Izby Przyjęć, gdzie zna­j­du­je się oznakowane stanowisko z dostępem do usłu­gi. Pra­cown­ik (za pośred­nictwem kom­put­era z kamerą) połączy się z tłu­maczem języ­ka migowego. Tłu­macz będzie pośred­niczył w roz­mowie między pac­jen­tem a pra­cown­ikiem SPZZOZ w Wyszkowie. Roz­mowa odby­wa się w cza­sie rzeczy­wistym.
  2. z usłu­gi moż­na także sko­rzys­tać nie wychodząc z domu. Wystar­czy posi­adanie sprzę­tu kom­put­erowego (kom­put­er PC, lap­top, tablet) wyposażonego w kamerę oraz podłącze­nie do Inter­ne­tu.

Usłu­ga dostęp­na jest po kliknię­ciu w ikonę:

Kliknię­cie linku wywołu­je połącze­nie z tłu­maczem języ­ka migowego.

SPZZOZ w Wyszkowie gwaran­tu­je dostęp­ność tłu­macza języ­ka migowego od poniedzi­ałku do piątku w godz. 8.00–18.00, z wyłącze­niem dni usta­wowo wol­nych od pra­cy.

Pod­stawa praw­na:

  • Ustawa z dnia 19 lip­ca 2019 r. o zapew­ni­a­n­iu dostęp­noś­ci osobom ze szczegól­ny­mi potrze­ba­mi (tekst jedn. Dz. U. 2022 poz. 2240)
  • Ustawa z dnia 19 sierp­nia 2011 r. o języku migowym i innych środ­kach komu­nikowa­nia się (tekst jedn. Dz. U. z 2023 r. poz. 20)

Polityka Cookies

Polityka Cookies

     Poniższa Poli­ty­ka Cook­ies określa zasady zapisy­wa­nia i uzyski­wa­nia dostępu do danych na Urządzeni­ach Użytkown­ików korzys­ta­ją­cych z Ser­wisu do celów świad­czenia usług drogą elek­tron­iczną przez Admin­is­tra­to­ra Ser­wisu.

§ 1. Definicje

  1. Ser­wis – ser­wis inter­ne­towy dzi­ała­ją­cy pod adresem https://www.szpitalwyszkow.pl/

  2. Ser­wis zewnętrzny – ser­wis inter­ne­towe part­nerów, usłu­go­daw­ców lub usłu­go­b­ior­ców Admin­is­tra­to­ra

  3. Admin­is­tra­tor –SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ W WYSZKOWIE ul. Komisji Edukacji Nar­o­dowej 1, 07–200 Wyszków , o nadanym numerze iden­ty­fikacji podatkowej (NIP): 7621747265, świad­czą­ca usłu­gi drogą elek­tron­iczną za pośred­nictwem Ser­wisu oraz prze­chowu­ją­ca i uzysku­ją­ca dostęp do infor­ma­cji w urządzeni­ach Użytkown­i­ka

  4. Użytkown­ik – oso­ba fizy­cz­na, dla której Admin­is­tra­tor świad­czy usłu­gi drogą elek­tron­icz­na za pośred­nictwem Ser­wisu

  5. Urządze­nie – elek­tron­iczne urządze­nie wraz z opro­gramowaniem, za pośred­nictwem, którego Użytkown­ik uzysku­je dostęp do Ser­wisu

  6. Cook­ies (ciastecz­ka) – dane tek­stowe gro­mad­zone w formie plików zamieszczanych na Urządze­niu Użytkown­i­ka

§ 2. Rodzaje Cookies

  1. Cook­ies wewnętrzne – pli­ki zamieszczane i odczy­ty­wane z Urządzenia Użytkown­i­ka przez sys­tem tele­in­for­maty­czny Ser­wisu

  2. Cook­ies zewnętrzne – pli­ki zamieszczane i odczy­ty­wane z Urządzenia Użytkown­i­ka przez sys­te­my tele­in­for­maty­czne Ser­wisów zewnętrznych

  3. Cook­ies sesyjne – pli­ki zamieszczane i odczy­ty­wane z Urządzenia Użytkown­i­ka przez Ser­wis lub Ser­wisy zewnętrzne pod­czas jed­nej sesji danego Urządzenia. Po zakończe­niu sesji pli­ki są usuwane z Urządzenia Użytkown­i­ka.

  4. Cook­ies trwałe – pli­ki zamieszczane i odczy­ty­wane z Urządzenia Użytkown­i­ka przez Ser­wis lub Ser­wisy zewnętrzne do momen­tu ich ręcznego usunię­cia. Pli­ki nie są usuwane automaty­cznie po zakończe­niu sesji Urządzenia chy­ba że kon­fig­u­rac­ja Urządzenia Użytkown­i­ka jest ustaw­iona na tryb usuwanie plików Cook­ie po zakończe­niu sesji Urządzenia.

§ 3. Bezpieczeństwo

  1. Mech­a­nizmy skład­owa­nia i odczy­tu – Mech­a­nizmy skład­owa­nia i odczy­tu Cook­ies nie pozwala­ją na pobiera­nia jakichkol­wiek danych osobowych ani żad­nych infor­ma­cji poufnych z Urządzenia Użytkown­i­ka. Prze­niesie­nie na Urządze­nie Użytkown­i­ka wirusów, koni tro­jańs­kich oraz innych robaków jest prak­ty­cznie niemożli­we.

  2. Cook­ie wewnętrzne – zas­tosowane przez Admin­is­tra­to­ra Cook­ie wewnętrzne są bez­pieczne dla Urządzeń Użytkown­ików

  3. Cook­ie zewnętrzne – za bez­pieczeńst­wo plików Cook­ie pochodzą­cych od part­nerów Ser­wisu Admin­is­tra­tor nie ponosi odpowiedzial­noś­ci.

§ 4. Cele do których wykorzystywane są pliki Cookie

  1. Dane statysty­czne – Admin­is­tra­tor oraz Ser­wisy zewnętrzne wyko­rzys­tu­je pli­ki Cook­ie do zbiera­nia i przetwarza­nia danych statysty­cznych takich jak np. statysty­ki odwiedzin, statysty­ki Urządzeń Użytkown­ików czy statysty­ki zachowań użytkown­ików. Dane te zbier­ane są w celu anal­izy i ulep­sza­nia Ser­wisu.

  2. Ser­wowanie usług mul­ti­me­di­al­nych – Admin­is­tra­tor oraz Ser­wisy zewnętrzne wyko­rzys­tu­je pli­ki Cook­ie do ser­wowa­nia Użytkown­ikom usług mul­ti­me­di­al­nych.

  3. Usłu­gi społecznoś­ciowe – Admin­is­tra­tor oraz Ser­wisy zewnętrzne wyko­rzys­tu­ją pli­ki Cook­ie do wspar­cia usług społecznoś­ciowych.

    § 5. Możliwości określania warunków przechowywania i uzyskiwania dostępu na Urządzeniach Użytkownika przez Serwis i Serwisy zewnętrzne

    1. Użytkown­ik może w dowol­nym momen­cie, samodziel­nie zmienić ustaw­ienia doty­czące zapisy­wa­nia, usuwa­nia oraz dostępu do danych zapisanych plików Cook­ies

    2. Użytkown­ik może w dowol­nym momen­cie usunąć wszelkie zapisane do tej pory pli­ki Cook­ie korzys­ta­jąc z narzędzi Urządzenia Użytkown­i­ka za pośred­nictwem którego Użytkown­ik korzys­ta z usług Ser­wisu.

    § 6. Wyłączenie odpowiedzialności

    1. Admin­is­tra­tor sto­su­je wszelkie możli­we środ­ki w celu zapewnienia bez­pieczeńst­wa danych umieszczanych w plikach Cook­ie. Należy jed­nak zwró­cić uwagę, że zapewnie­nie bez­pieczeńst­wa tych danych zależy od obu stron, w tym dzi­ałal­noś­ci Użytkown­i­ka oraz sat­nu zabez­pieczeń urządzenia z którego korzys­ta.
    2. Admin­is­tra­tor nie bierze odpowiedzial­noś­ci za przech­wyce­nie danych zawartych w plikach Cook­ie, pod­szy­cie się pod sesję Użytkown­i­ka lub ich usunię­cie, na skutek świadomej lub nieświadomej dzi­ałal­ność Użytkown­i­ka, wirusów, koni tro­jańs­kich i innego opro­gramowa­nia szpiegu­jącego, który­mi może być zain­fekowane Urządze­nie Użytkown­i­ka.
    3. Użytkown­i­cy w celu zabez­pieczenia się przed wskazany­mi w punkcie poprzed­nim zagroże­ni­a­mi powin­ni stosować się do wyty­cznych związanych z cyber­bez­pieczeńst­wem.
    4. Usłu­gi świad­c­zone przez pod­mio­ty trze­cie są poza kon­trolą Admin­is­tra­to­ra. Pod­mio­ty te mogą w każdej chwili zmienić swo­je warun­ki świad­czenia usług, cel oraz wyko­rzys­tanie plików cook­ie. Admin­is­tra­tor nie odpowia­da na tyle na ile pozwala na to pra­wo za dzi­ałanie plików cook­ies uży­wanych przez ser­wisy part­ner­skie. Użytkown­i­cy w każdej chwili mogą samodziel­nie zarządzać zez­wole­ni­a­mi i ustaw­ieni­a­mi plików cook­ie dla każdej dowol­nej wit­ryny.

    § 7. Wymagania Serwisu

    1. Ogranicze­nie zapisu i dostępu do plików Cook­ie na Urządze­niu Użytkown­i­ka może spowodować niepraw­idłowe dzi­ałanie niek­tórych funkcji Ser­wisu.

    2. Admin­is­tra­tor nie ponosi żad­nej odpowiedzial­noś­ci za niepraw­idłowo dzi­ała­jące funkc­je Ser­wisu w przy­pad­ku gdy Użytkown­ik ograniczy w jakikol­wiek sposób możli­wość zapisy­wa­nia i odczy­tu plików Cook­ie.

    § 8. Zmiany w Polityce Cookie

    1. Admin­is­tra­tor zas­trze­ga sobie pra­wo do dowol­nej zmi­any niniejszej Poli­ty­ki Cook­ie bez koniecznoś­ci infor­mowa­nia o tym użytkown­ików.

    2. Wprowad­zone zmi­any w Poli­tyce Cook­ie zawsze będą pub­likowane na tej stron­ie.

    3. Wprowad­zone zmi­any wchodzą w życie w dniu pub­likacji Poli­ty­ki Cook­ie.

    Potwierdzenie prawa do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych

        1. Pac­jent korzys­ta­ją­cy z bezpłat­nych świad­czeń zdrowot­nych winien posi­adać aktu­alne pra­wo do takich świad­czeń potwierd­zone za pomocą elek­tron­icznego sys­te­mu e‑WUŚ, na pod­staw­ie doku­men­tów tożsamoś­ci:
          1. dowód oso­bisty
          2. pasz­port
          3. pra­wo jazdy.

    Jeżeli pacjentem jest:

          1. dziecko do 18 roku życia – doku­mentem potwierdza­ją­cym pra­wo do świad­czeń jest legi­t­y­mac­ja szkol­na, lub inny doku­ment – jak przy oso­bie dorosłej
          2. dziecko do 6 roku życia – doku­mentem potwierdza­ją­cym pra­wo do świad­czeń jest inny doku­ment potwierdza­ją­cy tożsamość dziec­ka: pasz­port, dowód bio­m­e­tryczny, a w przy­pad­ku ich braku ustne lub pisemne oświad­cze­nie rodz­i­ca lub opieku­na dziec­ka.
          3. Jeżeli sys­tem e‑WUŚ nie potwierdza prawa do świad­czeń, pac­jent może je potwierdz­ić poprzez okazanie odpowied­niego doku­men­tu potwierdza­jącego pra­wo do świad­czeń opie­ki zdrowot­nej lub poprzez złoże­nie stosownego oświad­czenia.
          4. Wery­fikacji w sys­temie e‑WUŚ nie wyma­ga­ją pac­jen­ci korzys­ta­ją­cy ze świad­czeń na pod­staw­ie tzw. przepisów o koor­dy­nacji. Tacy pac­jen­ci win­ni okazać się jed­nym z niżej wymienionych doku­men­tów wydanych przez insty­tucję innego państ­wa UE/EFTA:
        • EKUZ – Europe­js­ka Kar­ta Ubez­pieczenia Zdrowot­nego,
        • cer­ty­fikat tym­cza­sowo zastępu­ją­cy EKUZ,
        • poświad­cze­nie potwierdza­jące pra­wo do świad­czeń opie­ki zdrowot­nej na tery­to­ri­um Rzeczy­pospo­litej Pol­skiej,
        • for­mu­la­rz E112/S2/S3,
        • for­mu­la­rz E123/DA1.

    SPZZOZ w Wyszkowie przys­tąpił do ogólnopol­skiego pro­gra­mu „Bądź przy mnie – wspar­cie społeczne i duchowe dla chorych hos­pi­tal­i­zowanych z powodu COVID-19”.

    Jest to pro­gram umożli­wia­ją­cy chorym, szczegól­nie niesamodziel­nym, w stanie ciężkim lub w stanie zagroże­nia życia, wirtualny/telefoniczny kon­takt z osoba­mi bliski­mi, jak również bezpośred­ni kon­takt z kapelanem.Bliscy osób hos­pi­tal­i­zowanych na odd­ziale covi­d­owym mogą kon­tak­tować się z nimi dzwoniąc na numery:724–228-361 lub 724–228-362.

     

    ZASADY SKŁADANIA SKARG I WNIOSKÓW W SPZZOZ W WYSZKOWIE

    1. Przed­miotem skar­gi może być w szczegól­noś­ci zanied­ban­ie lub nien­ależyte wyko­nanie zadań przez SPZZOZ w Wyszkowie i jego pra­cown­ików, narusze­nie pra­worząd­noś­ci lub interesów skarżą­cych, a także przewlekłe lub biurokraty­czne załatwian­ie spraw.
    2. Przed­miotem wniosku mogą być w szczegól­noś­ci sprawy ulep­szenia orga­ni­za­cji, wzmoc­nienia pra­worząd­noś­ci, usprawnienia pra­cy i zapo­b­ie­ga­nia naduży­ciom, ochrony włas­noś­ci, lep­szego zaspoka­ja­nia potrzeb pac­jen­tów.
    3. Skar­gi i wnios­ki moż­na składać w intere­sie pub­licznym, włas­nym lub innej oso­by za jej zgodą.
    4. Skar­gi i wnios­ki mogą być wnos­zone:
    — pisem­nie do książek skarg i wniosków zna­j­du­ją­cych się w poszczegól­nych komórkach orga­ni­za­cyjnych Zakładu,
    — pisem­nie na adres: Samodziel­ny Pub­liczny Zespół Zakładów Opie­ki Zdrowot­nej w Wyszkowie, ul. Komisji Edukacji Nar­o­dowej 1, 07–200 Wyszków,
    — za pomocą pocz­ty elek­tron­icznej: kancelaria@szpitalwyszkow.pl lub za pośred­nictwem plat­formy ePUAP: /SPZZOZ_Wyszkow/skrytka
    — za pomocą fak­su: 29 743 76 05,
    — do Pełnomoc­ni­ka ds. Praw Pac­jen­ta oso­biś­cie w Budynku Admin­is­tra­cyjno-Diag­nos­ty­cznym, I. piętro, pok. 6 (Pra­cow­n­ia Cytologii Gineko­log­icznej) w poniedzi­ał­ki, środy i piąt­ki w godz. 8.00–13.00, tele­fon­icznie: 29 743 76 45 lub za pomocą pocz­ty elek­tron­icznej: igutowska@szpitalwyszkow.pl – doty­czy spraw związanych z prawa­mi pac­jen­ta,
    — do Zespołu Ety­cznego za pomocą wniosku dostęp­nego na stron­ie SPZZOZ w Wyszkowie w zakład­ce STREFA PACJENTA.
    5. Skar­gi i wnios­ki moż­na także składać ust­nie do pro­tokołu sporząd­zonego w cza­sie spotka­nia z pra­cown­ikiem SPZZOZ w Wyszkowie.
    6. Dyrek­tor przyj­mu­je intere­san­tów w środy w godz. 15.30–16.30.
    7. Skar­ga lub wniosek powin­ny zaw­ier­ać:
    — imię i nazwisko wnoszącego skargę lub wniosek,
    — adres wnoszącego skargę lub wniosek,
    — opis zdarzenia.
    8. Skar­gi i wnios­ki nieza­w­ier­a­jące imienia i nazwiska oraz adresu wnoszącego pozostaw­ia się bez rozpoz­na­nia.
    9. W przy­pad­ku pode­jrzenia naruszenia praw pac­jen­ta:

    Rzecznik Praw Pac­jen­ta
    Bartłomiej Łukasz Chmielowiec
    bezpłat­na infolinia: 800 190 590 lub 22 688 05 00
    czyn­na całodobowo przez sie­dem dni w tygod­niu
    Biuro Rzeczni­ka Praw Pac­jen­ta:
    ul. Płoc­ka 11/13
    01–231 Warsza­wa
    kancelaria@rpp.gov.pl
    fax: 22 506 50 64
    Przyję­cia intere­san­tów oso­biś­cie w siedz­i­bie Biu­ra:
    w poniedzi­ał­ki w godz. 9.00–18.00, od wtorku do piątku w godz. 9.00–15.00.

    10. W przy­pad­ku pode­jrzenia naruszenia praw świad­czenio­bior­ców w zakre­sie świad­czeń opie­ki zdrowot­nej, na udzielanie których SPZZOZ w Wyszkowie ma zawartą umowę z NFZ:

    Mazowiec­ki Odd­zi­ał Wojew­ódz­ki NFZ
    ul. Chału­bińskiego 8
    00–613 Warsza­wa
    Dzi­ał Skarg i Wniosków
    tel. 22 279 75 78

    11. Pac­jen­ci mogą również złożyć skargę do Rzeczni­ka Odpowiedzial­noś­ci Zawodowej Lekarzy przy Okrę­gowej Izbie Lekarskiej, Okrę­gowego Rzeczni­ka Odpowiedzial­noś­ci Zawodowej Pielęg­niarek i Położnych, Preze­sa Urzę­du Ochrony Danych Osobowych.

    REGULAMIN KORZYSTANIA Z DARMOWEGO DOSTĘPU DO INTERNETU DLA PACJENTÓW W SAMODZIELNYM PUBLICZNYM ZESPOLE ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ W WYSZKOWIE

    § 1. Postanowienia ogólne

    1. Reg­u­lamin usłu­gi dar­mowego bezprze­wodowego dostępu do Inter­ne­tu, zwany dalej „Reg­u­laminem” określa zasady korzys­ta­nia z usłu­gi bezprze­wodowego i dar­mowego dostępu do sieci bezprze­wodowej (inter­net) zwanej darmowy_internet świad­c­zonej przez Samodziel­ny Pub­liczny Zespół Zakładów Opie­ki Zdrowot­nej w Wyszkowie (zwany dalej „SPZZOZ w Wyszkowie”).
    2. Z usłu­gi mogą korzys­tać wszys­tkie oso­by prze­by­wa­jące na tere­nie SPZZOZ
    w Wyszkowie, zwane dalej „Użytkown­ikiem”, po uprzed­nim zal­o­gowa­niu się.
    3. Zal­o­gowanie się do Sieci oznacza jed­nocześnie akcep­tację niniejszego Reg­u­laminu przez Użytkown­i­ka.
    4. Wyma­gane hasło dostęp­ne jest w dyżurkach pielęg­niarek.
    5. Właś­ci­cielem, admin­is­tra­torem i Dostaw­cą Sieci darmowy_internet jest SPZZOZ w Wyszkowie, który ponosi opłaty związane z jej eksploat­acją.
    6. Usłu­ga dostęp­na jest dla celów pry­wat­nych, niezwiązanych z prowadze­niem dzi­ałal­noś­ci zarobkowej (gospo­dar­czej, zawodowej, itp.).
    7. Dostęp do Inter­ne­tu nie ma charak­teru komer­cyjnego oraz jest udzielany bezpłat­nie.

    § 2. Zas­trzeże­nia – Wyłącze­nie odpowiedzial­noś­ci

    1. Szpi­tal zas­trze­ga sobie pra­wo do mon­i­torowa­nia ruchu sieciowego w celu zapewnienia bez­pieczeńst­wa sieci i przestrze­ga­nia prawa.
    2. Szpi­tal może ograniczać dostęp do niek­tórych stron lub usług inter­ne­towych.
    3. Użytkown­ik przyj­mu­je do wiado­moś­ci, że w sieci bezprze­wodowy dostęp do Inter­ne­tu jest nieszyfrowany i korzys­tanie z niego odby­wa się na wyłączne ryzyko użytkown­i­ka.
    4. SPZZOZ w Wyszkowie nie zapew­nia użytkown­ikom wspar­cia tech­nicznego
    w zakre­sie kon­fig­u­racji urządzeń przenośnych i korzys­ta­nia z usłu­gi Wi-Fi,
    jak również nie ponosi odpowiedzial­noś­ci za brak kom­paty­bil­noś­ci urządzeń użytkown­i­ka z infra­struk­turą tele­in­for­maty­czną.
    5. SPZZOZ w Wyszkowie nie gwaran­tu­je nieprz­er­wanej ani nieza­kłó­conej dostęp­noś­ci usłu­gi Wi-Fi ze wzglę­du na prace kon­serwa­cyjne i inne zdarzenia losowe.

    § 3. Warun­ki korzys­ta­nia i obow­iąz­ki Użytkown­i­ka

    1. Użytkown­ik we włas­nym zakre­sie i na włas­ny koszt zapew­nia sobie możli­wość korzys­ta­nia ze swo­jego urządzenia, a także jego zabez­piecze­nie przed niepowołanym dostępem osób trze­ci­ch, jak również wyposaże­nie w odpowied­nie opro­gramowanie anty­wiru­sowe oraz kom­paty­bil­ność swo­jego urządzenia z siecią Wi-Fi.
    2. Użytkown­ik zobow­iązany jest do przestrze­ga­nia obow­iązu­ją­cych przepisów prawa, dobrych oby­cza­jów oraz zasad netyki­ety.
    3. Pod­czas korzys­ta­nia z dostępu do Inter­ne­tu zabro­nione jest:
    1) rozpowszech­ni­an­ie treś­ci zakazanych przepisa­mi prawa (między inny­mi treś­ci pornograficznych, ped­ofil­s­kich, rasis­tows­kich i nazis­tows­kich),
    2) omi­janie lub łamanie zabez­pieczeń zas­tosowanych w sieci (np. zmi­any adresu MAC kar­ty sieciowej, zmi­any adresu IP przy­dzielonego przez ser­w­er DHCP),
    3) korzys­tanie z aplikacji typu peer-to-peer,
    4) naruszanie praw autors­kich i praw włas­noś­ci intelek­tu­al­nej jakichkol­wiek pod­miotów trze­ci­ch,
    5) naruszanie i zakłó­canie dzi­ała­nia sieci szpi­tal­nej, innych sieci lub sys­temów kom­put­erowych i teleko­mu­nika­cyjnych,
    6) pode­j­mowanie dzi­ałań mają­cych na celu nieau­to­ry­zowany dostęp do sieci, usług i sys­temów kom­put­erowych i teleko­mu­nika­cyjnych, w tym także sys­temów bankowoś­ci elek­tron­icznej,
    7) rozpowszech­ni­an­ie wirusów i złośli­wego opro­gramowa­nia kom­put­erowego mogącego uszkodz­ić lub zakłó­cać pracę sprzę­tu SPZZOZ w Wyszkowie
    lub innych użytkown­ików sieci,
    8) korzys­tanie z Inter­ne­tu w sposób uciążli­wy dla innych pac­jen­tów lub utrud­ni­a­ją­cy real­iza­cję obow­iązków służbowych per­son­elowi medy­czne­mu,
    9) pozostaw­ian­ie włąc­zonego sprzę­tu w cza­sie, w którym pac­jent z niego nie korzys­ta.
    4. Użytkown­ik ponosi pełną odpowiedzial­ność prawną i finan­sową za szkody wyrząd­zone Zakład­owi oraz pod­miotom trzec­im w związku z korzys­taniem z dostępu do Inter­ne­tu lub przy okazji takiego korzys­ta­nia.
    5. Użytkown­ikowi nie przysługu­ją żadne roszczenia z tytułu cza­sowego bądź stałego braku syg­nału inter­na­towego wynika­jącego z wyłączenia lub prob­lemów tech­nicznych.
    6. Niez­na­jo­mość Reg­u­laminu przez użytkown­i­ka nie zwal­nia go z odpowiedzial­noś­ci.

    Postanowienia koń­cowe

    1. W sprawach nieureg­u­lowanych niniejszym Reg­u­laminem sto­su­je się ogól­nie obow­iązu­jące przepisy prawa.
    2. Szpi­tal zas­trze­ga sobie pra­wo do wprowadzenia zmi­an w Reg­u­laminie w każdym cza­sie.
    3. Reg­u­lamin dostęp­ny jest na stron­ie inter­ne­towej SPZZOZ w Wyszkowie i na tabli­cach ogłoszeń.

    ZASADY ZGŁASZANIA DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH PRODUKTÓW LECZNICZYCH PRZEZ PACJENTÓW

          Każdy lek może powodować dzi­ała­nia niepożą­dane. Masz pra­wo zgłosić wszys­tkie dzi­ała­nia, które w twoim odczu­ciu są niewłaś­ci­we. Zal­iczą się do nich dzi­ała­nia szkodli­we i te, które powodu­ją uczu­cie dyskom­for­tu. Należy je zgłaszać bez wzglę­du na to, czy jest to sytu­ac­ja rzeczy­wista, czy jedynie pode­jrze­nie.
    Czym jest dzi­ałanie niepożą­dane?
    Dzi­ałaniem niepożą­danym leku nazy­wamy każde nieko­rzystne i nieza­mier­zone dzi­ałanie pro­duk­tu leczniczego.
    Kto może zgłosić dzi­ałanie niepożą­dane?
    • pac­jent,
    • jego przed­staw­iciel usta­wowy lub opiekun fak­ty­czny,
    • oso­ba wykonu­ją­ca zawód medy­czny.
    Gdzie możesz zgłosić dzi­ała­nia niepożą­dane?
    1. Bezpośred­nio do Urzę­du Rejes­tracji Pro­duk­tów Leczniczych, Wyrobów Medy­cznych i Pro­duk­tów Biobójczych:
    1) poprzez wypełnie­nie elek­tron­icznego for­mu­la­rza dostęp­nego w Sys­temie Mon­i­torowa­nia Zagrożeń (SMZ) pod adresem:
    https://smz2.ezdrowie.gov.pl/reportNDPL4
    2) przesyła­jąc wypełniony for­mu­la­rz. For­mu­la­rz dostęp­ny jest na stron­ie Urzę­du Rejes­tracji Pro­duk­tów Leczniczych, Wyrobów Medy­cznych i Pro­duk­tów Biobójczych:
    https://www.gov.pl/web/urpl/zglos-dzialanie-niepozadane2
    • fax­em (na numer 22 49 21 309),
    • e‑mailem na adres: ndl@urpl.gov.pl ,
    • pocztą trady­cyjną: należy wypełnić for­mu­la­rz, wydrukować, pod­pisać i wysłać na adres:

    Urząd Rejes­tracji Pro­duk­tów Leczniczych, Wyrobów Medy­cznych i Pro­duk­tów Biobójczych
    Depar­ta­ment Mon­i­torowa­nia Niepożą­danych Dzi­ałań Pro­duk­tów Leczniczych
    Al. Jero­zolim­skie 181 C
    02–222 Warsza­wa

          Aby zapewnić poufność danych wysyłanych drogą lis­towną, włóż zgłosze­nie do osob­nej zak­le­jonej kop­er­ty, z adno­tacją „Dzi­ałanie niepożą­dane”, którą następ­nie zamieść w zewnętrznej kop­er­cie z adresem odbior­cy.
    • Jeśli posi­adasz pro­fil zau­fany lub pod­pis elek­tron­iczny, możesz wysłać for­mu­la­rz poprzez plat­for­mę ePUAP. Zapisz wypełniony for­mu­la­rz na swoim kom­put­erze, a następ­nie załącz plik przy wysyła­niu wiado­moś­ci przez ePUAP.
    3) Jeżeli jesteś pac­jen­tem, jego przed­staw­icielem bądź opiekunem fak­ty­cznym możesz zgłosić dzi­ałanie niepożą­dane tele­fon­icznie pod nr 22 49 21 301 od poniedzi­ałku do piątku w godz­i­nach 9:00 — 14:00.
    2. Do pod­mio­tu odpowiedzialnego/producenta/dystrybutora leku — adres zna­j­du­je się na końcu ulot­ki dla pac­jen­ta, która dołąc­zona jest do leku.
    3. Do oso­by wykonu­jącej zawód medy­czny – lekarza, far­ma­ceu­ty, pielęg­niar­ki, położnej czy ratown­i­ka medy­cznego, którzy pomogą w wypełnie­niu for­mu­la­rza dla pac­jen­ta lub wypełnią for­mu­la­rz dedykowany dla pra­cown­i­ka medy­cznego.

    Więcej infor­ma­cji na tem­at niepożą­danego dzi­ała­nia leków moż­na uzyskać na stron­ie inter­ne­towej Urzę­du Rejes­tracji Pro­duk­tów Leczniczych, Wyrobów Medy­cznych i Pro­duk­tów Biobójczych: www.urpl.gov.pl

    Two­je doświad­cze­nie ma znacze­nie!
    Każde zgłosze­nie niepożą­danego dzi­ała­nia leku pod­nosi bez­pieczeńst­wo jego stosowa­nia przez pac­jen­tów.

    Opra­cow­ane na pod­staw­ie infor­ma­cji zamieszc­zonych na stron­ie Min­is­terst­wa Zdrowia oraz Urzę­du Rejes­tracji Pro­duk­tów Leczniczych, Wyrobów Medy­cznych i Pro­duk­tów Biobójczych

    Pod­stawa praw­na:
    Ustawa z dnia 6 wrześ­nia 2001 r. Pra­wo far­ma­ceu­ty­czne (tekst jedn. Dz.U. z 2024 r. poz. 686)

    PRAWO PACJENTA DO ZGŁOSZENIA SPRZECIWU WOBEC OPINII ALBO ORZECZENIA LEKARZA

    Jeśli nie zgadza­sz się z opinią albo orzecze­niem lekarza, złóż sprze­ciw do Komisji Lekarskiej za pośred­nictwem Rzeczni­ka Praw Pac­jen­ta.

    Sprze­ciw możesz przesłać:
    pocztą:
    Biuro Rzeczni­ka Praw Pac­jen­ta
    ul. Płocka11/13 46
    01–231 Warsza­wa
    e‑mailem:
    kancelaria@rpp.gov.pl
    poprzez plat­for­mę ePUAP

    Sprze­ciw możesz wnieść jeśli:
    1. opinia albo orzecze­nie wydane przez lekarza ma wpływ na Two­je prawa lub obow­iąz­ki, które wynika­ją z przepisów,
    2. ze sprze­ci­wu musi jas­no wynikać, z jaką opinią albo orzecze­niem lekarskim się nie zgadza­sz (dlat­ego kopię tego orzeczenia/opinii dołącz do sprze­ci­wu) oraz w jaki sposób wpły­wa ona na Two­je prawa lub obow­iąz­ki jako pac­jen­ta, a także z jakich przepisów one wynika­ją,
    3. postępowanie odwoław­cze w odniesie­niu do opinii albo orzeczenia, z którą się nie zgadza­sz, nie jest ure­g­u­lowane w odręb­nych przepisach,
    4. złożysz go w ciągu 30 dni od dnia wyda­nia opinii albo orzeczenia przez lekarza.
    For­mu­la­rz sprze­ci­wu

    Rzecznik Praw Pac­jen­ta roz­pa­trzy, czy Twój sprze­ciw speł­nia wszys­tkie ww. warun­ki.
    Jeśli złożony sprze­ciw nie spełni które­goś z ww. warunk­ów, zostanie Ci on zwró­cony.

    Jeśli sprze­ciw speł­nia wszys­tkie warun­ki, rozpoczy­na się postępowanie przed Komisją Lekarską:
    1. Rzecznik Praw Pac­jen­ta powoła Komisję Lekarską do roz­pa­trzenia Two­jego sprze­ci­wu. W skład Komisji wchodzi trzech lekarzy, w tym dwóch tej samej spec­jal­noś­ci, co lekarz, który wydał opinię albo orzecze­nie.
    2. Komis­ja Lekars­ka na pod­staw­ie Two­jej doku­men­tacji medy­cznej oraz, w razie potrze­by, po zbada­niu Cię, wyda orzecze­nie. Czas wyda­nia orzeczenia – niezwłocznie, nie później niż w ter­minie 30 dni od dnia wniesienia sprze­ci­wu.
    3. Orzecze­nie Komisji Lekarskiej jest ostate­czne, dlat­ego od jej rozstrzyg­nię­cia nie będziesz mógł się odwołać.
    W przy­pad­ku jakichkol­wiek pytań i wąt­pli­woś­ci pac­jen­ci zawsze mogą skon­tak­tować się z Biurem Rzeczni­ka Praw Pac­jen­ta za pośred­nictwem Tele­fon­icznej Infor­ma­cji Pac­jen­ta: 800–190-590 lub 22 688 05 00, czyn­nej całodobowo przez sie­dem dni w tygod­niu.
    Źródło:
    https://www.gov.pl/web/rpp/sprzeciw-wobec-opiniiorzeczenia-lekarza

    Doku­men­tac­ja medy­cz­na jest udostęp­ni­ana zgod­nie z Ustawą z dnia 6 listopa­da 2008 r. o prawach pac­jen­ta i Rzeczniku Praw Pac­jen­ta.

    Doku­men­tac­ja medy­cz­na udostęp­ni­ana jest na wniosek:

        • pac­jen­towi, którego ta doku­men­tac­ja doty­czy, za okazaniem dowodu tożsamoś­ci,
        • przed­staw­icielowi usta­wowe­mu pac­jen­ta:
        • rodz­i­cowi do chwili ukończenia przez dziecko 18. roku życia – za okazaniem doku­men­tu tożsamoś­ci rodz­i­ca,
        • opiekunowi ustanowione­mu przez sąd – za okazaniem stosownego orzeczenia (opieka nad mało­let­nim, niepełnosprawnym lub ubezwłas­nowol­nionym) oraz dowodu tożsamoś­ci opieku­na prawnego,
        • oso­bie upoważnionej przez pac­jen­ta.

    Po śmier­ci pac­jen­ta:

        • oso­bie upoważnionej przez pac­jen­ta za życia
        • oso­bie, która w chwili zgonu pac­jen­ta była jego przed­staw­icielem usta­wowym
        • oso­bie bliskiej* (chy­ba że udostęp­nie­niu sprze­ci­wi się inna oso­ba bliska lub sprze­ci­wił się temu pac­jent za życia)
        • spad­ko­bier­cy w związku z toczą­cym się postępowaniem przed wojew­ódzką komisją orzeka­nia o zdarzeni­ach medy­cznych
    *osoba bliska – małżonek, krewny do drugiego stopnia lub powinowaty do drugiego stopnia w linii prostej, przedstawiciel ustawowy, osoba pozostająca we wspólnym pożyciu lub osoba wskazana przez pacjenta

    Pac­jent ma pra­wo upoważnić więcej niż jed­ną osobę. Pacjent/przedstawiciel ustawowy/osoba bliska ma pra­wo wyraz­ić sprze­ciw wobec możli­woś­ci uzyska­nia dostępu do doku­men­tacji medy­cznej po śmier­ci. Sprze­ciw pacjenta_przedstawiciela usta­wowego Sprze­ciw oso­by bliskiej Doku­men­tac­ja medy­cz­na jest udostęp­ni­ana również uprawnionym organom i pod­miotom. Doku­men­tac­ja jest udostęp­ni­ana:

          • do wglą­du, w miejs­cu udziela­nia świad­czeń zdrowot­nych, z wyłącze­niem medy­cznych czyn­noś­ci ratunkowych, albo w siedz­i­bie SPZZOZ w Wyszkowie, z zapewnie­niem pac­jen­towi lub innym uprawnionym organom lub pod­miotom możli­woś­ci sporządzenia notatek lub zdjęć, w obec­noś­ci oso­by upoważnionej do udostęp­ni­a­nia doku­men­tacji medy­cznej;
          • przez sporządze­nie jej wyciągu, odpisu, kopii lub wydruku;
          • przez wydanie ory­gi­nału za potwierdze­niem odbioru i z zas­trzeże­niem zwro­tu po wyko­rzys­ta­niu, na żądanie organów władzy pub­licznej albo sądów powszech­nych, a także w przy­pad­ku gdy zwło­ka w wyda­niu doku­men­tacji mogła­by spowodować zagroże­nie życia lub zdrowia pac­jen­ta;
          • na infor­maty­cznym nośniku danych – w przy­pad­ku wyników badań obra­zowych w postaci elek­tron­icznej

    Zdję­cia rentgenowskie wyko­nane na kliszy są udostęp­ni­ane za potwierdze­niem odbioru i z zas­trzeże­niem zwro­tu po wyko­rzys­ta­niu.

    Rekomen­dowane for­mu­la­rze wniosków o udostęp­ni­an­ie doku­men­tacji medy­cznej są dostęp­ne w:

        • Dziale Świad­czeń Zdrowot­nych (piwni­ca pod Odd­zi­ałem Kar­di­o­log­icznym)
        • Porad­ni gineko­log­iczno-położniczej
        • Porad­ni dia­beto­log­icznej
        • Porad­ni pul­mono­log­icznej
        • Porad­ni zdrowia psy­chicznego
        • Porad­ni leczenia uza­leżnień
        • Zakładzie Reha­bil­i­tacji Leczniczej

    Wniosek o udostęp­nie­nie doku­men­tacji medy­cznej może być również złożony za pomocą pocz­ty elek­tron­icznej: kancelaria@szpitalwyszkow.pl lub za pośred­nictwem ePUAP: /SPZZOZ_Wyszkow/skrytka.

    W razie pytań prosimy o kon­takt z Dzi­ałem Świad­czeń Zdrowot­nych od poniedzi­ałku do piątku w godz. 8.00–15.35, tel. 29 743 76 59, e‑mail:  statystyka@szpitalwyszkow.pl.

     

     

     

    Dobry posiłek w szpitalu – pilotaż

    Uprze­jmie infor­mu­je­my, że od 27 grud­nia 2023 r. Samodziel­ny Pub­liczny Zespół Zakładów Opie­ki Zdrowot­nej w Wyszkowie przys­tąpił do pro­gra­mu pilotażowego „Dobry posiłek w szpi­talu” wprowad­zonego przez Roz­porządze­nie Min­is­tra Zdrowia z dnia 25 wrześ­nia 2023 r. doty­czącego edukacji żywieniowej oraz poprawy jakoś­ci żywienia w szpi­ta­lach.
    Celem pro­gra­mu pilotażowego jest zwięk­sze­nie dostęp­noś­ci porad żywieniowych oraz wdroże­nie opty­mal­nego mod­elu żywienia świad­czenio­bior­ców w szpi­ta­lach.

    Oznaczenia aler­genów

     

     

     

    Dieta 14.02.2025 r.

    Dieta 13.02.2025 r.
    Dieta 12.02.2025 r.
    Dieta 11.02.2025 r.
    Dieta 10.02.2025 r.

     

     

     

     

    Dieta 7.02.2025 r.

    Dieta 6.02.2025 r.
    Dieta 5.02.2025 r.
    Dieta 4.02.2025 r.
    Dieta 3.02.2025 r.

     

     

     

     

    Dieta 31.01.2025 r.

    Dieta 30.01.2025 r.
    Dieta 29.01.2025 r.
    Dieta 28.01.2025 r.
    Dieta 27.01.2025 r.

     

     

     

     

    Dieta 24.01.2025 r.

    Dieta 23.01.2025 r.
    Dieta 22.01.2025 r.
    Dieta 21.01.2025 r.
    Dieta 20.01.2025 r.

     

     

     

     

    Dieta 17.01.2025 r.

    Dieta 16.01.2025 r.
    Dieta 15.01.2025 r.
    Dieta 14.01.2025 r.
    Dieta 13.01.2025 r.

     

     

     

     

    Dieta 17.01.2025 r.

    Dieta 16.01.2025 r.
    Dieta 15.01.2025 r.
    Dieta 14.01.2025 r.
    Dieta 13.01.2025 r.

     

     

     

     

    Dieta 10.01.2025 r.

    Dieta 09.01.2025 r.
    Dieta 08.01.2025 r.
    Dieta 07.01.2025 r.

     

     

     

     

    Dieta 03.01.2025 r

    Dieta 02.01.2025 r
    Dieta 31.12.2024 r
    Dieta 30.12.2024 r.

     

     

     

     

    Dieta 27.12.2024 r.

    Dieta 24.12.2024 r.
    Dieta 23.12.2024 r.

     

     

     

     

    Dieta 20.12.2024 r.

    Dieta 19.12.2024 r.
    Dieta 18.12.2024 r.
    Dieta 17.12.2024 r.
    Dieta 16.12.2024 r.

     

     

     

     

    Dieta 13.12.2024 r.

    Dieta 12.12.2024 r.
    Dieta 11.12.2024 r.
    Dieta 10.12.2024 r.
    Dieta 9.12.2024 r.

     

     

     

     

    Dieta 05.12.2024 r.

    Dieta 04.12.2024 r.
    Dieta 03.12.2024 r.
    Dieta 02.12.2024 r.

     

     

     

     

    Dieta 29.11.2024 r.

    Dieta 28.11.2024 r.
    Dieta 27.11.2024 r.
    Dieta 26.11.2024 r.
    Dieta 25.11.2024 r.

     

     

     

     

    Dieta 22.11.2024 r.

    Dieta 21.11.2024 r.
    Dieta 20.11.2024 r.
    Dieta 19.11.2024 r.
    Dieta 18.11.2024 r.

     

     

     

    Dieta 15.11.2024 r.

    Dieta 14.11.2024 r.
    Dieta 13.11.2024 r.
    Dieta 12.11.2024 r.

     

     

     

    Dieta 8.11.2024r.

    Dieta 7.11.2024r.
    Dieta 6.11.2024r.
    Dieta 5.11.2024r.
    Dieta 4.11.2024r.

     

     

     

    Dieta 31.10.2024r.

    Dieta 30.10.2024r.
    Dieta 29.10.2024r.
    Dieta 28.10.2024r.

     

     

     

    Dieta 25.10.2024r.

    Dieta 24.10.2024r.
    Dieta 23.10.2024r.
    Dieta 22.10.2024r.
    Dieta 21.10.2024r.

     

     

     

    Dieta 18.10.2024r.

    Dieta 17.10.2024r.
    Dieta 16.10.2024r.
    Dieta 15.10.2024r.
    Dieta 14.10.2024r.

     

     

     

    Dieta 11.10.2024r.

    Dieta 10.10.2024r.
    Dieta 09.10.2024r.
    Dieta 08.10.2024r.
    Dieta 07.10.2024r.

     

     

     

    Dieta 04.10.2024r.

    Dieta 03.10.2024r.
    Dieta 02.10.2024r.
    Dieta 01.10.2024r.
    Dieta 30.09.2024r.

     

     

     

    Dieta 27.09.2024r.

    Dieta 26.09.2024r.
    Dieta 25.09.2024r.
    Dieta 24.09.2024r.
    Dieta 23.09.2024r.

     

     

     

    Dieta 20.09.2024r.

    Dieta 19.09.2024r.
    Dieta 18.09.2024r.
    Dieta 17.09.2024r.
    Dieta 16.09.2024r.

     

     

     

    Dieta 13.09.2024r.

    Dieta 12.09.2024r.
    Dieta 11.09.2024r.
    Dieta 10.09.2024r.
    Dieta 09.09.2024r.

     

     

     

    Dieta 06.09.2024r.

    Dieta 05.09.2024r.
    Dieta 04.09.2024r.
    Dieta 03.09.2024r.
    Dieta 02.09.2024r.

     

     

     

    Dieta 30.08.2024r.

    Dieta 29.08.2024r.
    Dieta 28.08.2024r.
    Dieta 27.08.2024r.
    Dieta 26.08.2024r.

     

     

     

    Dieta 23.08.2024r.

    Dieta 22.08.2024r.
    Dieta 21.08.2024r.
    Dieta 20.08.2024r.
    Dieta 19.08.2024r.

     

     

     

    Dieta 16.08.2024r.

    Dieta 14.08.2024r.
    Dieta 13.08.2024r.
    Dieta 12.08.2024r.

     

     

     

    Dieta 09.08.2024r.

    Dieta 08.08.2024r.
    Dieta 07.08.2024r.
    Dieta 06.08.2024r.
    Dieta 05.08.2024r.

     

     

     

    Dieta 02.08.2024r.

    Dieta 01.08.2024r.
    Dieta 31.07.2024r.
    Dieta 30.07.2024r.
    Dieta 29.07.2024r.

     

     

     

    Dieta 26.07.2024r.

    Dieta 25.07.2024r.
    Dieta 24.07.2024r.
    Dieta 23.07.2024r.
    Dieta 22.07.2024r.

     

     

     

    Dieta 19.07.2024r.

    Dieta 18.07.2024r.
    Dieta 17.07.2024r.
    Dieta 16.07.2024r.
    Dieta 15.07.2024r.

     

     

     

    Dieta 12.07.2024r.

    Dieta 11.07.2024r.
    Dieta 10.07.2024r.
    Dieta 9.07.2024r.
    Dieta 8.07.2024r.

     

     

     

    Dieta 5.07.2024r.

    Dieta 4.07.2024r.
    Dieta 3.07.2024r.
    Dieta 2.07.2024r.
    Dieta 1.07.2024r.

     

     

     

    Dieta 28.06.2024r.

    Dieta 27.06.2024r.
    Dieta 26.06.2024r.
    Dieta 25.06.2024r.
    Dieta 24.06.2024r.

     

     

     

    Dieta 21.06.2024r.

    Dieta 20.06.2024r.
    Dieta 19.06.2024r.
    Dieta 18.06.2024r.
    Dieta 17.06.2024r.

     

     

     

    Dieta 14.06.2024r.

    Dieta 13.06.2024r.
    Dieta 12.06.2024r.
    Dieta 11.06.2024r.
    Dieta 10.06.2024r.

     

     

     

     

    Dieta 07.06.2024r.

    Dieta 06.06.2024r.
    Dieta 05.06.2024r.
    Dieta 04.06.2024r.
    Dieta 03.06.2024r.

     

     

     

    Dieta 31.05.2024r.

    Dieta 29.05.2024r.
    Dieta 28.05.2024r.
    Dieta 27.05.2024r.

     

     

     

    Dieta 24.05.2024r.

    Dieta 23.05.2024r.
    Dieta 22.05.2024r.
    Dieta 21.05.2024r.
    Dieta 20.05.2024r.

     

     

     

     

     

    Dieta 17.05.2024r.

    Dieta 16.05.2024r.
    Dieta 15.05.2024r.
    Dieta 14.05.2024r.
    Dieta 13.05.2024r.

     

     

     

     

     

    Dieta 10.05.2024r.

    Dieta 9.05.2024r.
    Dieta 8.05.2024r.
    Dieta 7.05.2024r.
    Dieta 6.05.2024r.

     

     

     

     

     

    Dieta 2.05.2024r.

    Dieta 30.04.2024r.
    Dieta 29.04.2024r.

     

     

     

     

    Dieta 26.04.2024r.

    Dieta 25.04.2024r.
    Dieta 24.04.2024r.
    Dieta 23.04.2024r.
    Dieta 22.04.2024r.

     

     

     

    Dieta 19.04.2024r.

    Dieta 18.04.2024r.
    Dieta 17.04.2024r.
    Dieta 16.04.2024r.
    Dieta 15.04.2024r.

     

     

     

     

     

    Dieta 12.04.2024r.

    Dieta 11.04.2024r.
    Dieta 10.04.2024r.
    Dieta 9.04.2024r.
    Dieta 8.04.2024r.

     

     

     

     

     

    Dieta 5.04.2024r.

    Dieta 4.04.2024r.
    Dieta 3.04.2024r.
    Dieta 2.04.2024r.

     

     

     

     

     

    Dieta 29.03.2024r.

    Dieta 28.03.2024r.
    Dieta 27.03.2024r.
    Dieta 26.03.2024r.
    Dieta 25.03.2024r.

     

     

     

    Dieta 22.03.2024r.

    Dieta 21.03.2024r.
    Dieta 20.03.2024r.
    Dieta 19.03.2024r.
    Dieta 18.03.2024r.

     

     

     

    Dieta 15.03.2024r.

    Dieta 14.03.2024r.
    Dieta 13.03.2024r.
    Dieta 12.03.2024r.
    Dieta 11.03.2024r.

     

     

     

    Dieta 8.03.2024r.

    Dieta 7.03.2024r.
    6.03.2024r.
    Dieta 5.03.2024r.
    Dieta 4.03.2024r.

     

     

     

    Dieta 1.03.2024r.

    Dieta 29.02.2024r.
    Dieta 28.02.2024r.
    Dieta 27.02.2024r.
    Dieta 26.02.2024r.

     

     

     

    Dieta 23.02.2024r.

    Dieta 22.02.2024r.
    Dieta 21.02.2024r.
    Dieta 20.02.2024r.
    Dieta 19.02.2024r.

     

     

     

    Dieta 16.02.2024r.

    Dieta 15.02.2024r.
    Dieta 14.02.2024r.
    Dieta 13.02.2024r.
    Dieta 12.02.2024r.

     

     

     

     

    Dieta 9.02.2024r.

    Dieta 8.02.2024r.
    Dieta 7.02.2024r.
    Dieta 6.02.2024r.
    Dieta 5.02.2024r.

     

     

     

    Dieta 2.02.2024r.

    Dieta 1.02.2024r.
    Dieta 31.01.2024r.
    Dieta 30.01.2024r.
    Dieta 29.01.2024 r.

     

     

     

    Dieta 26.01.2024 r.

    Dieta 25.01.2024 r.
    Dieta 24.01.2024 r.
    Dieta 23.01.2024 r.
    Dieta 22.01.2024 r.

     

     

     

    Dieta 19.01.2024 r.

    Dieta 18.01.2024 r.
    Dieta 17.01.2024 r.
    Dieta 16.01.2024 r.
    Dieta 15.01.2024 r.

     

     

     

    Dieta 12.01.2024 r.

    Dieta 11.01.2024 r.
    Dieta 10.01.2024 r.
    Dieta 09.01.2024 r.
    Dieta 08.01.2024 r.

     

     

     

    Dieta 05.01.2024 r.

    Dieta 04.01.2024 r.
    Dieta 03.01.2024 r.
    Dieta 02.01.2024 r.

     

     

     

    Dieta 29.12.2023 r.

    Dieta 28.12.2023 r.
    Dieta 27.12.2023 r.

     

     

    STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

    W SAMODZIELNYM PUBLICZNYM ZESPOLE ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ
    W WYSZKOWIE

    (wer­s­ja skró­cona dla mało­let­nich pac­jen­tów)

    MAŁOLETNI PACJENCIE, PAMIĘTAJ, JESTEŚ DLA NAS BARDZO WAŻNY!

    • Per­son­el naszego szpi­ta­la służy pomocą dzieciom i udziela im wspar­cia.
    • Naszym celem jest lecze­nie i poma­ganie.
    • Chce­my, żebyś czuł/a się tutaj jak najlepiej.
    • Opieku­je­my się Tobą ter­az, bo potrze­bu­jesz pomo­cy.
    • Jeśli masz jakiekol­wiek pyta­nia czy proś­by, zwróć się do które­goś z pra­cown­ików szpi­ta­la.
    • Możesz nam powiedzieć, jak powin­niśmy się do Ciebie zwracać.
    • Masz pra­wo wiedzieć, jak nazy­wa się oso­ba, która Cię leczy i czym się zaj­mu­je. Jeśli sama zapom­ni się przed­staw­ić, możesz ją o to zapy­tać.
    • Jeżeli czegoś nie rozu­miesz lub nie wiesz, na czym pole­ga Two­je lecze­nie, a chcesz się tego dowiedzieć – masz pra­wo zapy­tać.
    • Jeśli chcesz powiedzieć nam o tym, co Ci się podo­ba lub nie podo­ba — zrób to, postaramy się wysłuchać Cię z uwagą.
    • Musisz wiedzieć, że staramy się wykony­wać bada­nia w taki sposób, aby nie spraw­iać Ci bólu. Nie zawsze jest to możli­we, ale musimy dzi­ałać w trosce o Two­je zdrowie. Będziemy starali się badać Cię delikat­nie i dać Ci czas na oswo­je­nie się z sytu­acją.
    • Jeśli jest Ci smut­no, tęsknisz za kimś, po pros­tu powiedz nam o tym, postaramy się Tobie pomóc.
    • Jeżeli potrze­bu­jesz przy­tu­le­nia lub pocieszenia, możesz nas o to poprosić – nie będziemy tego robić bez Two­jej zgody.
    • Opieku­je­my się wszys­tki­mi pac­jen­ta­mi tak samo, nie zawsze będziemy mieli dla Ciebie tyle cza­su ile byś chciał/a, ale będziemy się starali, aby mieć go jak najwięcej.
    • Będziemy pytać Cię o Two­je zdanie w sprawach, w których może­my dać Ci wybór.
    • Jeśli będzie potrze­ba, abyś został z nami na noc, rodz­ice, opiekunowie mogą pozostać
      z Tobą.
    • Jeżeli zosta­niesz na noc w szpi­talu, będziemy szanować Two­ją potrze­bę odpoczynku: postaramy się nie hała­sować, nie raz­ić Cię światłem i nie budz­ić, kiedy nie będzie to konieczne.

    PAMIĘTAJ!
    PRZEBYWAJĄC W NASZYM SZPITALU:

    • Zachowuj się w sposób kul­tur­al­ny.
    • Nie hała­suj.
    • Szanuj innych, w tym swoich rówieśników.
    • Przestrze­gaj obow­iązu­ją­cych zasad i reguł porząd­kowych.
    • Dos­to­suj się do pole­ceń naszego per­son­elu.
    • Szanuj sprzęt w szpi­talu.
    • Możesz korzys­tać z włas­nych urządzeń elek­tron­icznych z dostępem do Inter­ne­tu
      za zgodą per­son­elu i/lub Twoich rodziców/opiekunów. Masz obow­iązek ściśle stosować się do zale­ceń per­son­elu w tym zakre­sie.
    • Nagry­wanie dźwięku, obrazu za pomocą urządzeń elek­tron­icznych jest możli­we jedynie za zgodą oso­by nagry­wanej, fotografowanej.

    MUSISZ WIEDZIEĆ, ŻE:

    • Nie wol­no Ci stosować jakichkol­wiek form agresji i prze­mo­cy, w tym agresji słownej (uderzać, kopać, policzkować, opluwać, uży­wać wul­gar­nych słów, gestów i żartów, czynić obraźli­wych uwag, naw­iązy­wać w wypowiedzi­ach do akty­wnoś­ci bądź atrak­cyjnoś­ci sek­su­al­nej, wyko­rzysty­wać wobec drugiego mało­let­niego przewa­gi fizy­cznej).
    • Nie wol­no Ci nakła­ni­ać innych do prze­mo­cy lub samookaleczenia.
    • Nie wol­no Ci rozpowszech­ni­ać treś­ci niebez­piecznych lub niedoz­wolonych, w tym:
      • treś­ci obrazu­ją­cych prze­moc, obraże­nia fizy­czne lub śmierć, np. wypad­ki dro­gowe, okru­cieńst­wo wobec zwierząt,
      • treś­ci nawołu­ją­cych do samookaleczeń lub samobójstw, bądź zachowań szkodli­wych dla zdrowia, czy też zaży­wa­nia niebez­piecznych sub­stancji,
      • treś­ci dyskrymin­u­ją­cych, zaw­ier­a­ją­cych postawy wro­goś­ci, nien­aw­iś­ci,
      • treś­ci pornograficznych.
    • Nie wol­no Ci stosować cyber­prze­mo­cy, która obe­j­mu­je:
      • pub­likowanie poniża­ją­cych filmów lub zdjęć w sieci,
      • pub­likowanie ośmiesza­ją­cych, wul­gar­nych komen­tarzy i postów,
      • pod­szy­wanie się pod inne oso­by,
      • wła­manie na czy­jeś kon­to społecznoś­ciowe,
      • prześlad­owanie, zas­traszanie, nękanie za pomocą sieci Inter­net, tele­fonu, wiado­moś­ci sms, itp.
    • Nie wol­no Ci robić zdjęć ani nagry­wać pac­jen­tów, pra­cown­ików oraz innych osób prze­by­wa­ją­cych w naszym szpi­talu bez ich zgody.

    CHCEMY ABYŚ WIEDZIAŁ, ŻE:

    • Jeśli w Twoim domu, szkole, innym miejs­cu albo w naszym szpi­talu spotkało Cię coś, czego nie akcep­tu­jesz, możesz nam o tym powiedzieć.
    • Jeśli ktoś Cię skrzy­wdz­ił albo zachował się w sposób nieod­powied­ni, możesz poprosić nas o pomoc.
    • Jeśli coś Cię martwi, niepokoi albo masz tajem­nicę, z którą źle się czu­jesz, możesz
      z nami o tym poroz­maw­iać i poprosić nas o pomoc.
    • Postaramy się zapewnić Ci bez­pieczeńst­wo i rozwiązać Twój prob­lem.

    INFORMACJE O MOŻLIWOŚCI UZYSKANIA BEZPŁATNEJ POMOCY:

    • Bezpłat­ny tele­fon zau­fa­nia dla dzieci i młodzieży czyn­ny przez cały tydzień 116 111
    • Więcej infor­ma­cji możesz także uzyskać wchodząc na stronę 116111.pl
    • Rzecznik Praw Dziec­ka prowadzi dar­mowy, całodobowy Dziecię­cy Tele­fon Zau­fa­nia, gdzie zarówno dzieci, jak i ich rodz­ice czy opiekunowie mogą w każdej chwili uzyskać pro­fesjon­alne wspar­cie psy­cho­log­iczne i prawne. Jeśli tego potrze­bu­jesz zadz­woń pod bezpłat­ny numer: 800 12 12 12

    Każde dziecko tele­fonu­jąc pod wskazane numery może poroz­maw­iać o wszys­tkim, o przy­jaźni, miłoś­ci, dojrze­wa­niu, kon­tak­tach z rodzi­ca­mi, rodzeńst­wem, prob­lemach w szkole czy emoc­jach, których doświad­cza. Może uzyskać pomoc
    w sytu­acji, kiedy czu­ją się dyskrymi­nowane, kiedy doświad­cza prze­mo­cy lub jest jej świad­kiem.

    • Ośrodek Pomo­cy Społecznej w Wyszkowie, tele­fon 29 742 40 97, 29 742 49 02, 29 742 96 16
    • Ośrodek Inter­wencji Kryzysowej w Wyszkowie, tele­fon 29 742 48 43
    • Porad­nia Psy­cho­log­iczno-Ped­a­gog­icz­na w Wyszkowie, tele­fon 29 742 50 07
    • Ogólnopol­skie Pogo­towie dla Ofi­ar Prze­mo­cy w Rodzinie „Niebies­ka Linia”, tele­fon 800 120 002

    Tele­fon alar­mowy 112

    STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

    STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH — wer­s­ja skró­cona

    Infor­ma­c­ja doty­czą­ca przetwarza­nia danych osobowych w związku z real­i­zowaniem stan­dard­ów ochrony mało­let­nich

    Skip to content