Tomasz Boroński
Dyrektor
Tomasz Boroński
Dyrektor
lek. med. Monika Mikołajczyk
Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa
Marzena Dyl – Przewodniczący, Starosta Powiatu Wyszkowskiego
Iwona Agnieszka Tymińska – członek, przedstawiciel Wojewody Mazowieckiego
Roman Olszewski – członek, przedstawiciel Naczelnej Rady Lekarskiej
Sławomir Bacławski – członek, przedstawiciel Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych
Wiesław Przybylski – członek, przedstawiciel Rady Powiatu w Wyszkowie
Stanisław Jastrzębski – członek, przedstawiciel Rady Powiatu w Wyszkowie
Marek Paweł Leszczyński – członek, przedstawiciel Rady Powiatu w Wyszkowie
Agnieszka Salwin – członek, przedstawiciel Rady Powiatu w Wyszkowie
Alicja Staszkiewicz – członek, przedstawiciel Rady Powiatu w Wyszkowie
Krzysztof Jezierski – członek, przedstawiciel Rady Powiatu w Wyszkowie
Agnieszko Ołdak-Prokop – członek, przedstawiciel Rady Powiatu w Wyszkowie
Tadeusz Mirosław Kuchta – członek, przedstawiciel Rady Powiatu w Wyszkowie
Paweł Rafał Natkowski – członek, przedstawiciel Rady Powiatu w Wyszkowie
Patryk Grzempa – członek, przedstawiciel Rady Powiatu w Wyszkowie
Grzegorz Nowosielski – członek, przedstawiciel Rady Powiatu w Wyszkowie
udzielanie stacjonarnych i całodobowych szpitalnych świadczeń zdrowotnych w zakresie:
SPZZOZ w Wyszkowie może prowadzić wyodrębnioną organizacyjnie działalność inną niż działalność lecznicza w zakresie:
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie od 07.02.2014 roku uczestniczy w programie WHO „HIGIENA RĄK to BEZPIECZNA OPIEKA” w Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie.
Program ma na celu zapobieganie zakażeniom szpitalnym i zapewnienie bezpiecznej opieki wszystkim pacjentom hospitalizowanym i leczonym w SPZZOZ w Wyszkowie.
Koordynatorem programu jest Pani Stanisława Grzeszczuk Specjalista Pielęgniarka ds. Epidemiologii.
Program obejmuje coroczną ocenę sytuacji w szpitalu w zakresie higieny rąk wg metodologii WHO oraz bezpośrednią obserwację higieny rąk w wybranych 3 oddziałach (Oddział Chirurgiczny Ogólny, Oddział Chorób Wewnętrznych i Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii), dotyczącą trzech grup zawodowych tj. lekarzy, pielęgniarek oraz personelu sprzątającego. Powyższe działania przeprowadzane są za pomocą następujących ankiet:
Uzyskane dane przesyłane są co roku do Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie a także do Dyrekcji Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów w Wyszkowie oraz Ordynatorów i Pielęgniarek Oddziałowych poszczególnych oddziałów szpitala.
Szpital Powiatowy w Wyszkowie został oddany do użytku w 1963 roku. Głównym projektantem nowego 2-piętrowego budynku wraz z zapleczem był inżynier J. Rott z Warszawy. Szpital został zaprojektowany na 152 łóżka z podstawowymi oddziałami: chirurgia, pediatria, położnictwo i ginekologia , interna oraz izba przyjęć. Pierwszym dyrektorem szpitala był położnik Marian Pietrzykowski.
W 1971 roku Szpital Powiatowy w Wyszkowie stał się jednostką Zespołu Opieki Zdrowotnej szczebla rejonowego. Na przestrzeni lat wykonano inwestycje: dobudowano pawilon interny wraz z łącznikiem, utworzono oddział anestezjologii i intensywnej terapii, kaplicę szpitalną.
Od 1999 roku Wyszkowski szpital prowadzi działalność medyczną jako Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w czterech podstawowych sektorach: lecznictwo szpitalne, ambulatoryjne lecznictwo specjalistyczne, ratownictwo medyczne i podstawowa opieka zdrowotna.
W 2003 roku rozpoczął działalność Szpitalny Oddział Ratunkowy w odbudowanej części budynku.
Działalność szpitala jest wspomagana przez ambulatoryjne lecznictwo specjalistyczne realizowane przez zespół kilkunastu poradni. Poradnie te udzielają rocznie około siedemdziesięciu tysięcy porad.
Istotnym wydarzeniem w 2005 roku było złożenie przez SPZZOZ w Wyszkowie wniosku o wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego organu restrukturyzacyjnego do Wojewody Mazowieckiego. Niniejszy projekt programu restrukturyzacyjnego został pozytywnie zaopiniowany przez Organ Założycielski i Radę Powiatu Wyszkowskiego oraz Organizacje Związkowe działające w zakładzie. Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie jest placówką służby zdrowia świadczącą usługi medyczne na rzecz mieszkańców powiatu wyszkowskiego. Zakład pozyskuje środki finansowe z Narodowego Funduszu Zdrowia, z którym mamy zawarte umowy na świadczenia medyczne.
Dziś zasadnicza działalność realizowana jest w sektorze lecznictwa szpitalnego i odbywa się to na bazie 9 oddziałów:
Oferujemy usługi w zakresie profilaktyki, diagnostyki, pielęgnacji, leczenia i rehabilitacji przez wykwalifikowaną kadrę medyczną, stale podnoszącą poziom swoich umiejętności.
STATUS POD WZGLĘDEM ZGODNOŚCI Z USTAWĄ
Strona internetowa SPZZOZ w Wyszkowie jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, z powodu niezgodności wymienionych poniżej.
Treści niedostępne:
Skróty klawiszowe:
Po stronie internetowej nie można się poruszać za pomocą skrótów klawiszowych.
PRZYGOTOWANIE OŚWIADCZENIA W SPRAWIE DOSTĘPNOŚCI:
Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia 23.09.2020 r. na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Oświadczenie zostało ostatnio poddane przeglądowi w dniu 31.03.2021 r.
INFORMACJE ZWROTNE I DANE KONTAKTOWE
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:
Sekcja Informatyki, tel. 29 743 76 83, e-mail: serwis@szpitalwyszkow.pl
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
ŻĄDANIE ZAPEWNIENIA DOSTĘPNOŚĆI CYFROWEJ
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji, itp.
Żądanie powinno zawierać:
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie powiadamia osobę występującą z żądaniem o przyczynach opóźnienia oraz terminie, w którym zapewni dostępność cyfrową wskazanej w żądaniu strony internetowej/aplikacji mobilnej/ich elementu, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Podmiot publiczny odmawia zapewnienia dostępności cyfrowej elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej, jeżeli wiązałoby się to z ryzykiem naruszenia integralności lub wiarygodności przekazywanych informacji.
W przypadku gdy podmiot publiczny nie jest w stanie zapewnić dostępności cyfrowej elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej zgodnie z żądaniem, niezwłocznie powiadamia on osobę występującą z żądaniem o przyczynach braku możliwości zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanego elementu i wskazuje alternatywny sposób dostępu do tego elementu.
W przypadku odmowy zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub wskazanego elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej podmiotu publicznego, wskazanych w żądaniu albo w przypadku odmowy skorzystania z alternatywnego sposobu dostępu przez osobę występującą z żądaniem, osoba ta ma prawo do złożenia do podmiotu publicznego skargi w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich: https://www.rpo.gov.pl
DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie prowadzi działania zmierzające do usunięcia podstawowych barier architektonicznych i przystosowania budynków Zakładu do korzystania dla osób niepełnosprawnych. Osoby niepełnosprawne mają możliwość dostępu do pomieszczeń na wszystkich kondygnacjach Szpitala poprzez wykorzystanie w tym celu wind. W obszarze wejść do Szpitala znajdują się 3 miejsca parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych.
Wejście A
Z wejścia A (wejście główne) do budynku mogą korzystać osoby z problemami motorycznymi oraz niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich. Wejście jest wyposażone w drzwi dwuskrzydłowe o szerokości 190 cm. Wejście A zapewnia dostęp do wszystkich oddziałów szpitala, poradni specjalistycznych, Laboratorium Analitycznego, Pracowni Rentgenodiagnostyki, Pracowni Tomografii Komputerowej, Pracowni Ultrasonografii Ogólnej, Pracowni Immunologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi. Przy wejściu A znajduje się stanowisko ochrony i informacji, gdzie można uzyskać informację o usytuowaniu poszczególnych komórek organizacyjnych i bieżącej ich pracy. Wejście A czynne jest w godzinach 6:30-20:00.
Wejście E
Wejście E (od szczytu budynku szpitala, przy Pracowni Rentgenodiagnostyki) prowadzi poprzez pochylnię, po której mogą poruszać się osoby z problemami motorycznymi oraz niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich. Wejście E jest wyposażone w drzwi o szerokości 134 cm. Wejście E zapewnia dostęp do wszystkich oddziałów szpitala, poradni specjalistycznych, Laboratorium Analitycznego, Pracowni Tomografii Komputerowej, Pracowni Ultrasonografii Ogólnej, Pracowni Immunologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi. Wejście czynne jest w godzinach 6:30-20:00.
Wejście F
Wejście F (do Zakładu Rehabilitacji Leczniczej) znajduje się na poziomie -1. Wejście jest wyposażone w drzwi o szerokości 98 cm. Osoby z problemami motorycznymi oraz niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich do Zakładu Rehabilitacji Leczniczej mogą dostać się jednoprzystankową zewnętrzną windą znajdującą się przy wejściu. Wejście F czynne jest w godzinach pracy Zakładu, tj. 7:00-19:00.
Wejście H
Wejście do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Izby Przyjęć, Przychodni Przyszpitalnej oraz Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej – schodami. Wejście czynne całodobowo.
INFORMACJA O PRAWIE WSTĘPU Z PSEM ASYSTUJĄCYM
Do budynków SPZZOZ w Wyszkowie osoby niepełnosprawne mogą wchodzić z psami asystującymi z zastrzeżeniem, iż pies asystujący winien być wyposażony w uprząż, a osoba niepełnosprawna winna posiadać certyfikat potwierdzający status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.
DOSTĘPNOŚĆ TŁUMACZA JĘZYKA MIGOWEGO
SPZZOZ w Wyszkowie umożliwia osobom głuchym i słabosłyszącym korzystanie z pomocy tłumacza języka migowego. Więcej informacji pod adresem:
https://www.szpitalwyszkow.pl/tlumacz-jezyka-migowego/
DANE TELEADRESOWE SIEDZIBY PODMIOTU:
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie
ul.Komisji Edukacji Narodowej 1
07-200 Wyszków
tel. 29 743 76 11
fax: 29 743 76 05
e-mail: kancelaria@szpitalwyszkow.pl